Національний банк України вважає, що тиск Ігоря Коломойського на установу, який здійснюється за допомогою мітингів під будівлею НБУ та інформаційної атаки на Нацбанк, має на меті зрив переговорів з Міжнародним валютним фондом.

Про це повідомив заступник голови Національного банку Олег Чурій в інтерв’ю UATV.

Він зазначив, що у Нацбанку припускають, що за протестами під стінами Нацбанку стоять власники збанкрутілих банків, зокрема Ігор Коломойський, який раніше володів ПриватБанком.

«Ми не знаємо напевно, але припускаємо, що це можуть бути власники банків, які були виведені з ринку. Демонстрації почалися якраз разом з приїздом місії МВФ. Ми вважаємо це невипадковим. Це спроба зірвати співпрацю з фондом», — повідомив Чурій.

Він зазначив, що однією з ключових вимог МВФ до України є повернення виведених з банків коштів. Зокрема виведених з ПриватБанку близько 5,5 мільярда доларів.

Зазначимо, що 27 листопада правління Національного банку зробило офіційну заяву, у якій повідомило про тиск Ігоря Коломойського на діяльність установи.

23 листопада Коломойський заявив, що ПриватБанк повернуть йому «найближчим часом» і «МВФ про це знає».

17 жовтня Господарський суд Києва переніс ухвалення остаточного рішення у справі про повернення акцій ПриватБанку Коломойському. У суді вирішили дочекатися результатів апеляції, яку подала держава на рішення Окружного адміністративного суду, який визнав націоналізацію ПриватБанку незаконною. Дату апеляційного слухання призначили на 19 грудня 2019 року.

Водночас в уряді почали працювати над законопроєктом, яким можуть заборонити повернення ПриватБанку колишнім власникам.

Нагадаємо, що за декілька днів до виборів суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.

Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.

20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень. Згодом Коломойський подав 5 позовів про скасування своїх борг.

Поділитись: