Нацбанк повідомив, коли почне видавати нові кредити для підтримки економіки

У Національному банку України, повідомили, коли видадуть перший довгостроковий кредит рефінансування банкам в межах програми НБУ з підтримки економіки.

Про це йдеться у повідомленні пресслужба Нацбанку.

Кредит рефінансування терміном 1-5 років будуть видавати банкам за допомогою тендерів. Перший такий тендер має відбутися 8 травня, а надалі буде відбуватися кожної другої п'ятниці місяця.

«Ставка за довгостроковими кредитами рефінансування та на строк до 90 днів буде плаваючою і дорівнюватиме обліковій ставці Національного банку, яка з 24 квітня встановлена на рівні 8%. З метою стимулювання економіки Національний банк вирішив не включати до вартості цих кредитів фіксовану змінну (сталу величину), встановивши її на рівні нуля», — пояснили у Нацбанку.

Обсяги кредитів, які Нацбанк видаватиме банкам, залежатимуть лише від розміру застави, яку банки зможуть передати НБУ. Водночас, Нацбанк нагадує, що розширив перелік активів, які може забрати у банків у якості застави.

«Ми забезпечуємо банки додатковим інструментом для підтримання власної ліквідності у випадку погіршення настроїв на фінансових ринках, водночас спонукаємо їх до активнішої кредитної підтримки бізнесу та інфраструктурних проєктів», — повідомив заступник голови Нацбанку Олег Чурій.

23 квітня Нацбанк ухвалив рішення знизити облікову ставку в Україні з 10% до 8% річних. Таким чином, облікова ставка вперше з 2014 року стала однозначним числом. Загалом у 2020 році облікову ставку планують знизити до 7% річних.

Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона являє собою відсоток, під який НБУ надає кошти банкам та, відповідно, нижче якого комерційним банкам невигідно давати кредити клієнтам.

Облікова ставка — це один з ключових інструментів управління інфляцією. Підвищуючи облікову ставку Нацбанк збільшує вартість кредитів та депозитів, чим стимулює українців більше заощаджувати кошти. Зниження облікової ставки має зворотний ефект та стимулює людей більше коштів витрачати у конкретний момент, що впливає на зростання цін.