Північний апеляційний господарський суд відхилив апеляцію Національного банку України щодо рішення виплатити 129,8 мільйона гривень ТОВ «Промислова інноваційна компанія». Компанію пов'язують із фінансовим кланом експрезидента України Віктора Януковича.

Про рішення стало відомо з постанови суду.

Справу між Нацбанком та підприємством розглядають вже вдруге. ТОВ «Промислова інноваційна компанія» є власником 71% акцій «Радикал Банку».

У 2015 році НБУ визнав банк неплатоспроможним, однак його власники заявляють, що рішення було неправомірним. У грудні 2016 року постанову НБУ визнали протиправною та скасували, зокрема, рішенням Вищого адмінсуду.

Нацбанк уже намагався припинити провадження про стягнення коштів, посилаючись на «антиколомойський» закон про банки. У клопотанні регулятор вказав на новий порядок компенсації шкоди, однак суд на його позицію не пристав.

«Сім'я» Януковича та «Радикал Банк»

«Сім'єю» Януковича називають фінансовий клан колишнього президента України Віктора Януковича, до якого входили його найближчі родичі та колеги. Серед них — обоє синів експрезидента, колишній в.о. прем'єр-міністра Сергій Арбузов, колишні очільники МВС та реформованого Міністерства доходів та зборів України — Віталій Захарченко та Олександр Клименко — та інші.

«Радикал Банк» був створений у 2009 році на базі київської філії харківського «Зембанка». Найбільша частка його акцій (43,4%) належала депутату Київської обласної ради Андрію Пасічнику. За документами, які знайшли в Межигір'ї після виїзду з України Януковича в лютому 2014 року, «Радикал Банк» також був пов'язаний із президентом-утікачем.

Авторка: Ірина Сітнікова
Поділитись: