Колишній голова українського представництва Європейського банку реконструкції та розвитку Шевкі Аджунер виграв суд проти Національного банку. У суді Аджунер оскаржував рішення НБУ, яким йому відмовили у призначення головою наглядової ради Ощадбанку.

Про це повідомляє Окружний адміністративний суд Києва, який і розглядав це провадження.

«В ході дослідження обставин справи суд з’ясував, що НБУ вийшов за межі своїх повноважень не лише у процедурі проведення погодження позивача на посаду, але і під час самої перевірки на відповідність кваліфікаційним вимогам, оцінюючи не кваліфікаційні вимоги, а виконання посадових обов’язків голови наглядової ради Ощадбанку», — пояснюють в Окружному адмінсуді.

Своє рішення Окружний адмінсуд ухвалив 18 лютого 2020 року, однак Нацбанк все ще може оскаржити це рішення в апеляції, тому рішення ще не набуло чинності.

Нагадаємо, рішення Нацбанку не погодити членів наглядових ради Ощадбанку колишній голова наглядової ради цього банку Шевкі Аджунер подав до суду на НБУ.

У Нацбанку таке рішення про незатвердження складу наглядової ради Ощадбанку пояснили тим, що кандидати провалили тестування та показали «негативні результати» під час співбесіді.

«Ці рішення прийняті за результатами співбесіди, проведеної Кваліфікаційною комісією за участі Правління Національного банку. Керуючись своїм правом, Національний банк вимагатиме заміни вказаних членів наглядової ради», — повідомили у Нацбанку.

Поділитись: