Національний банк України відмовив директору Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні Шевкі Аджунеру стати головою наглядової ради Ощадбанку.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Зокрема, у Нацбанку зазначають, що провели тестування та співбесіди з новообраними членами наглядової ради Ощадбанку та ще раз перевірили їхні документи. Після цього в НБУ ухвалили рішення відмовити голові ЄБРР в Україні Шевкі Аджунеру та ще чотирьом членам наглядової ради виконувати свої обов'язки.

«Ці рішення прийняті за результатами співбесіди, проведеної Кваліфікаційною комісією за участі Правління Національного банку. Керуючись своїм правом, Національний банк вимагатиме заміни вказаних членів наглядової ради», — повідомили у Нацбанку.

Натомість, НБУ запропонував своїх кандидатів на посади у наглядовій раді державного банку. Головою наглядової ради Нацбанк пропонує зробити Байбу Апіна.

За даними уряду, Байба Апін має більш ніж 15-річний досвід у консалтингу з інформаційних технологій та управління цифровою трансформацією в країнах пострадянського простору.

«Ми наполягаємо на неухильному слідуванню духу й змісту реформи корпоративного управління в державних банках. Регулятор вважає, що незалежно від того, хто обійматиме посаду голови правління, що безсумнівно є прерогативою наглядової ради, всі процедури, передбачені законом, мають бути дотримані. І це є справою честі для новообраної наглядової ради», — повідомила заступниця голови НБУ Катерина Рожкова.

Нагадаємо, що наприкінці травня 2019 року уряд затвердив наглядові ради державних банків.

Раніше повідомлялось, що Мінфін затвердив нові вимоги до звітності державних банків щодо роботи з непрацюючими кредитами.

Раніше у Нацбанку зазначали, що близько 70% кредитного портфеля державних банків складають непрацюючі кредити, за якими не здійснюються виплати.

Зазначається, що у Міжнародному валютному фонді рекомендували Нацбанку регулярно звітувати перед суспільством щодо стану непрацюючих кредитів.

Поділитись: