На Національний банк України подав до суду ексголова представництва Європейського банку реконструкції та розвитку в України Шевкі Аджунер.

Відповідний позов Аджунер подав до Окружного адміністративного суду Києва, передає прес-служба суду.

Зокрема, ексголова ЄБРР в Україні вимагає від Нацбанку визнати неправомірним рішення, яким Аджунера не призначили головою наглядової ради Ощадбанку.

«Ексголова представництва ЄБРР в Україні Шевкі Аджунер вважає вказане рішення упередженим, незаконним і таким, що прийнято регулятором з перевищенням своїх повноважень», — повідомили в Окружному адмінсуді.

Нагадаємо, що у Нацбанку таке рішення про незатвердження складу наглядової ради Ощадбанку пояснили тим, що кандидати провалили тестування та показали «негативні результати» під час співбесіді.

«Ці рішення прийняті за результатами співбесіди, проведеної Кваліфікаційною комісією за участі Правління Національного банку. Керуючись своїм правом, Національний банк вимагатиме заміни вказаних членів наглядової ради», — повідомили у Нацбанку.

Нагадаємо, що наприкінці травня 2019 року уряд затвердив наглядові ради державних банків.

Раніше повідомлялось, що Мінфін затвердив нові вимоги до звітності державних банків щодо роботи з непрацюючими кредитами.

Раніше у Нацбанку зазначали, що близько 70% кредитного портфеля державних банків складають непрацюючі кредити, за якими не здійснюються виплати.

Зазначається, що у Міжнародному валютному фонді рекомендували Нацбанку регулярно звітувати перед суспільством щодо стану непрацюючих кредитів.

Поділитись: