Національний банк України розіслав українським банкам листи з рекомендаціями, у яких пропонує знизити тарифи на дистанційне обслуговування клієнтів, зокрема на користування інтернет-банкінгом, а також на безготівкові розрахунки.

Про це йдеться у повідомленні НБУ.

Зокрема, у Нацбанку зазначають, що на час карантину банки працюватимуть у звичному режимі навіть у тих регіонах, де зафіксовано випадки зараження коронавірусом та запроваджено обмежувальні заходи.

«Національний банк закликає банки до проведення активних комунікацій з клієнтами для інформування про план дій та роз’яснення поточної ситуації. Особливо це стосується безперебійної роботи банківської системи та надання фінансових послуг всім категоріям клієнтів», — повідомили у Нацбанку.

Крім цього, там рекомендували банкам:

  • Забезпечити безперебійну систему дистанційних систем обслуговування (інтернет-банків, мобільних додатків тощо)
  • Знизити тарифи на безготівкові розрахунки та обслуговування у дистанційних системах
  • Роз'яснити клієнтам переваги дистанційного обслуговування

Більше того, Нацбанк рекомендував банкам перевести частину працівників, які не залучені у роботі з клієнтами, на дистанційну форму роботи, а у банківських відділеннях проводити періодичні перерви для дезінфекції та провітрювання.

«Водночас Національний банк закликає населення дотримуватися рекомендацій ВООЗ та МОЗ і без нагальної потреби не відвідувати банківські відділення, у тому числі для зняття готівки з рахунків, здійснення платежів чи обміну валют, та уникати користування готівкою — як гривневою та валютою, яка потенційно може бути носієм вірусу», — додали в НБУ.

Крім цього, через підвищений попит на валюту, Нацбанк рекомендував українцям не купувати готівкові долари та євро у банківських відділеннях, адже їх не вистачає. Водночас купувати валюту НБУ рекомендує онлайн.

Поділитись: