Національний банк України закликає Верховну Раду ратифікувати міжнародну конвенцію щодо протидії ухиленню від оподаткування, яку напередодні підписала виконувачка обов’язки міністра фінансів України Оксана Маркарова.

Національний банк України закликає Верховну Раду ратифікувати міжнародну конвенцію щодо протидії ухиленню від оподаткування, яку напередодні підписала виконувачка обов’язки міністра фінансів України Оксана Маркарова.

Про це йдеться у прес-релізі НБУ.

«Зволікання із приєднанням до системи автоматичного обміну фінансовою інформацією може поставити Україну під ризик визнання країною, яка не співпрацює з податкових питань. Це ускладнить для національних компаній розширення присутності на європейських ринках», — повідомила перша заступниця голови Нацбанку Тетяна Рожкова.

У Національному банку зазначають, що окрім підписання конвенції, Україні необхідно буде виконати ще два кроки для приєднання до міжнародного плану боротьби з виведенням коштів у офшори (BEPS).

Крім цього, в НБУ повідомляють, що запровадження механізмів плану BEPS необхідне для проведення валютної лібералізації, відповідно до нового закону про валюту.

23 липня виконувачка обов’язків міністра фінансів України Оксана Маркарова підписала багатосторонню конвенцію щодо протидії ухиленню від оподаткування.

Підписання конвенції є ключовим кроком для України щодо приєднання до плану BEPS — міжнародної угоди, розробленої Організацією економічного співробітництва та розвитку, за допомогою якої розвинені країни світу борються з виведення коштів у офшори та ухиленням від сплати податків.

Зокрема, до угоди приєднались всі країни-члени ОЕСР  та низка інших розвинених країн світу (загалом близько 100 країн та юрисдикцій).

Нагадаємо, що 21 червня Верховна Рада схвалила закон про валюту. За нього проголосувало 228 депутатів.

Напередодні комітет парламенту з питань фінансової політики і банківської діяльності рекомендував ухвалити у другому читанні законопроект «Про валюту і валютні операції».

Нагадаємо, що 17 травня Рада ухвалила президентський закон «Про валюту» у першому читанні. Тоді за нього проголосувало 253 депутати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що таке валютна лібералізація і навіщо вона потрібна

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile