Національний банк України провів зустріч з керівництвом Кабінету міністрів, під час якої обговорили необхідні для продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом кроки. Серед них — ухвалення законопроєкту №2571, який забороняє повернення націоналізованих банків колишнім власникам.

Під час зустрічі, яка відбулася 10 лютого, були присутні виконувачка обов’язків голови Нацбанку Катерина Рожкова (голова НБУ Яків Смолій наразі у відпустці), заступники голови НБУ, а також прем’єр-міністр Олексій Гончарук та міністри економічного розвитку та фінансів.

Урядовці та керівництво Нацбанку заявили, що пріоритетним кроком для продовження співпраці України та МВФ є ухвалення законопроєкту №2571.

«Законопроєкт усуває прогалини у законодавстві, що були виявлені під час очищення банківської системи у 2014-2016 рр. У тому числі й ті «білі плями», які дозволяють судам реанімувати «зомбі» банки, виведені з ринку через неплатоспроможність», — пояснили у Нацбанку.

Крім цього, законопроєктом змінюється процедура націоналізації банків та її оскарження.

Зазначимо, що наразі Верховна Рада не розглядає цей законопроєкт, адже розглядає правки до закону про ринок землі. Доти, доки не розглянуть всі правки до законопроєкту про землю (їх понад 4 тисячі) парламент не може приступити до розгляду до інших законопроєктів.

Крім цього, урядовці та Нацбанк обговорили здешевлення кредитів для українців.

Напередодні стадо відомо, що депутати змінили текст законопроєкту про недопущення повернення ПриватБанку Коломойському та передбачили у ньому можливість виплати компенсації олігарху.

Зазначимо, що напередодні президент України Володимир Зеленський вперше відкрито підтримав ідею ухвалення законопроєкту про неповернення ПриватБанку.

Наразі справи про націоналізацію ПриватБанку перенесли на невизначений термін. Все через те, що судові процеси, у яких Коломойський оскаржує націоналізацію банку, прив’язали до рішення Верховного суду у справі про визнання пов’язаними з банком особами родини Суркісів. 31 січня Верховний суд переніс цю справу на невизначений термін.

9 грудня Шостий апеляційний адміністративний суд переніс розгляд апеляції про законність націоналізації ПриватБанку на 2020 рік. Рішення мають ухвалити після рішення іншого суду за позовом родини Суркісів, які вимагають визнати недійсною операцію з обміну їхніх вкладів на акції ПриватБанку, який відбувся в межах націоналізації.

Поділитись: