Верховний суд України призначив на 16 березня дату розгляду справи про визнання родини Суркісів пов’язаними з ПриватБанком особами — це ключова справа у націоналізації банку, від якої залежить розгляд справ про оскарження націоналізації.

Про це повідомили у Національному банку України.

«Члени сім’ї Суркісів намагаються у суді довести, що не є пов'язаними з ексвласниками ПриватБанку особами. Також вони хочуть скасувати конвертацію їх коштів на акції ПриватБанку під час націоналізації», — нагадують у Нацбанку.

Там зазначають, що за процедурою обміну коштів у ПриватБанку на акції банку (процедура bail-in) було обміняно 29,4 мільярда гривень. Завдяки цьому під час націоналізації банку держава зменшила фінансове навантаження на установу.

Зазначимо, що під час останнього засідання Верховного суду цю справу відклали на невизначений термін.

Зазначимо, що в межах націоналізації ПриватБанку вклади родини Суркісів обміняли на акції (процедура bail-in), адже саму родину визнали пов’язаними з банком особами. Проведення цієї операції дозволило державі надалі придбати акції банку за 1 гривню та перевести банк у свою власність (націоналізувати ПриватБанк). Родина Суркісів цю операцію оскаржувала у судах різних інстанцій, зокрема у Верховному суді.

Важливість цієї справи в межах оскарження націоналізації ПриватБанку колишніми власниками, зокрема Ігорем Коломойським, полягає в тому, що до результатів розгляду у Верховному суді «прив'язали» розгляд справи, у якій Коломойський оскаржує сам процес націоналізації банку.

9 грудня Шостий апеляційний адміністративний суд переніс розгляд апеляції про законність націоналізації ПриватБанку на 2020 рік. Рішення мають ухвалити після рішення іншого суду за позовом родини Суркісів, які вимагають визнати недійсною операцію з обміну їхніх вкладів на акції ПриватБанку, який відбувся в межах націоналізації.

Нагадаємо, у грудні 2016 року ПриватБанк був націоналізований рішенням українського уряду. У грудні 2017 року націоналізований ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також ряду компаній, які імовірно підконтрольні їм. 

За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію ПриватБанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.

Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що ексвласники ПриватБанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.Також повідомлялося, що ПриватБанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії.

Поділитись: