Економіка / Бізнес

Нацбанк у судах намагається повернути 37 млрд грн у збанкрутілих банків

Нацбанк
Економіка/Бізнес/Нацбанк у судах намагається повернути 37 млрд грн у збанкрутілих банків
Зберегти
Вигляд
Національний банк України через суди намагається відшкодувати у поручителів збанкрутілих банків 37 мільярдів гривень, які ті винні за наданими Нацбанком кредитами

Зокрема, НБУ протягом 2014-2018 років подав до судів 115 позовів, з яких 10 — проти фінансових поручителів на 11 мільярдів гривень, решта 105 позовів проти майнових поручителів на 26 мільярдів гривень.

«За 45 справами є ухвалені судові рішення, з яких у 26 справах рішення набрали законної сили і їх спрямовано на виконання, а за 19 — очікується завершення строків на їх оскарження боржниками для подальшого пред’явлення до виконання», — повідомляють в НБУ.

Крім цього, ще 70 справ щодо стягнення боргів збанкрутілих банків розглядають у судах.

«Наразі ще зарано говорити про певну суму задоволених вимог НБУ, бо поручителі оскаржують ці рішення у судах вищих інстанцій. Крім того, вони постійно зловживають своїми процесуальними правами при розгляді справ, тим самим затягуючи із поверненням боргів», — повідомив очільник відділу судової роботи з проблемними активами Нацбанку Сергій Бойко.

Раніше повідомлялось, що правоохоронні органи Австрії та Ліхтенштейну розслідують відмивання грошей власниками українських збанкрутілих банків. Водночас у Нацбанку повідомляли, що до кінця 2019 року в Україні має стати ще на 1 банк менше.

Раніше повідомлялось, що НБУ вимагає в судах у збанкрутілих банків 25 млрд грн.

У Фонді гарантування вкладів повідомляли, що напередодні банкрутства з банку «Хрещатик» вивели 2,3 мільярда гривень. Також з банку «ВТБ» вивели нерухомості на 105 мільйонів гривень.

Пов`язані новини