У Національному банку України вважають, що організований під головним офісом ПриватБанку пікет працівників «Нікопольського заводу феросплавів» («НЗФ»), що належить Ігорю Коломойському, маніпуляцією керівництва підприємства та спробою тиску на банк.

Про це повідомляють у прес-службі НБУ.

Зокрема, у Нацбанку підкреслюють, що завод Коломойського добровільно погодився погасити заборгованість за кредитом, який Національний банк видав ПриватБанку 10 років тому, а завод за цим кредитом виступив поручителем. При цьому «Нікопольський завод феросплавів» мав 12 місяців на те, щоб виплатити борг, проти вирішив зробити це одразу та достроково.

«Викладені вище факти дають підстави вважати, що будь-які заяви щодо неможливості виплати зарплати працівникам «НЗФ» через виконання зобов’язань перед НБУ згідно з рішенням суду є безпідставними і маніпулятивними та є наслідком безвідповідальної політики керівництва підприємства. А організація пікету ПриватБанку, який не є стороною мирової угоди між НБУ та «НЗФ», є провокацією та спробою тиску на банк», — повідомили у Нацбанку.

Нагадаємо, що 20 вересня під головний офіс ПриватБанку у Дніпрі приїхало 10 автобусів з працівниками «НЗФ» Ігоря Коломойського. Зазначається, що працівники заводу, який не є клієнтом ПриватБанку, вимагали у банку зарплати. Цю зарплату керівництво підприємства нібито виплатило НБУ в межах мирової угоди.

28 серпня компанія Коломойського вперше вирішила заплатити за зобов'язаннями перед Нацбанком: Господарський суд Дніпропетровської області затвердив мирову угоду між НБУ та «Нікопольським заводом феросплавів» Коломойського.

17 вересня видання Financial Times опублікувало статтю, у якій надало коментар прем'єр-міністра України Олексія Гончарука щодо ймовірного компромісу з Ігорем Коломойським щодо ПриватБанку. Сам Гончарук таку заяву спростував.

Поділитись: