Національний банк України надіслав до банків листи з рекомендаціями, у яких закликав проводити реструктуризацію кредитів бізнесу, який постраждав від карантину та запровадження обмежувальних заходів.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Зокрема, крім заклику банкам йти на зустріч клієнтам та змінити умови кредитування, Нацбанк змінив внутрішні розпорядження, знизивши ризиковості кредиту, який реструктуризується через карантин.

«Відповідно до затверджених правил кредити, які обслуговувались станом на 1 березня 2020 року та будуть реструктуризовані до кінця вересня 2020 року, не вважатимуться такими, на які поширюються окремі ознаки дефолту», — йдеться у повідомленні Нацбанку.

Реструктуризація — це зміна умов кредитування. Вона може полягати як у зменшенні відсоткових ставок, так і у зміні графіку платежів. Таку процедуру потрібно проводити всім позичальникам, які скористалися так званими кредитними канікулами, тобто на період карантину не платили платежі за кредитами.

Зазначимо, що у Національному банку напередодні констатували, що кредитні канікули не означають, що на кредит позичальників не нараховуватимуться відсотки. Цей режим передбачає, що обов’язкові платежі за кредитами можна перенести у часі. За прострочку платежів банк не буде штрафувати та накладати пені чи збільшувати відсоткові ставки.

25 березня Кабінет міністрів України запровадив режим надзвичайної ситуації у всіх областях та продовжив дію карантину до 24 квітня.

12 березня по всій Україні почався карантин у зв’язку з розповсюдженням у світі коронавірусу. Так, усі навчальні заклади, включно з приватними, закрили на три тижні, до 3 квітня.

З 16 березня Україна на два тижні закрила кордон для іноземних громадян, щоб обмежити поширення коронавірусу.

А з 17 березня Україна закрила пасажирське авіасполучення. Також у Києві закрили усі заклади торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек, автозаправок і банків.

Поділитись: