Українське слідство у справі українського нацгвардійця Віталія Марківа, якого засудили в Італії за вбивство фотографа на Донбасі, знайшло нових свідків, які готові свідчити про непричетність українця до вбивства. Також це підтверджує ряд нових експертиз.

Про це 31 серпня на спеціальному брифінгу МВС, щодо цієї справи, розповів міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Він повідомив, що Віталій Марків не може бути причетним до загибелі італійського фотокореспондента Андреа Рокеллі, бо мав у руках іншу зброю.

«Рокеллі загинув від мінометних осколків, а Марків мав у руках автомат, тому це неможливо — у людини була інша зброя», — наголосив Аваков.

Про деталі розповів заступник глави Нацполіції та начальник Головного слідчого управління Максим Цуцкірідзе. Він наголосив, що загалом українські слідчі провели 11 експертиз, 7 слідчих експериментів і допитали 70 свідків, щоб дослідити хронологію подій артилерійського обстрілу, та встановили обставини смерті журналіста Рокеллі і його перекладача — росіянина Міронова.

Цуцкірідзе підкреслив, що з тіла фотокореспондента експерти вилучили осколки від міни, яка була випущена з міномета. «Тобто міна, а не куля», стала причиною смерті італійського фотокореспондента, наголосив він.

Водночас встановлено, що Марків був на позиції зі стрілецькою зброєю, а іншого озброєння у Нацгвардії не було. Про це говорять і свідки.

Окрім цього, від цієї позиції до місця загибелі журналіста — 1 кілометр 760 метрів — і воно не проглядалося.

«Насамперед через велику відстань, наявність на залізничному переїзді вагонів з густого покриву дерев у місці загибелі Рокеллі та Міронова», — кажуть слідчі.

Нові свідки

Також очільник МВС Арсен Аваков додав, що українське слідство знайшло низку важливих свідків, слова яких підтверджують, що Марків не причетний до вбивства.

Як приклад він сказав, що є одна жінка — колишня прессекретарка так званого «народного мера» Слов'янська В’ячеслава Пономарьова, і яка, за словами міністра, контактувала з загиблими фотокореспондентом Андреа Рокеллі і його перекладачем Андрієм Мироновим під час їхньої поїздки до «ДНР». За словами Авакова, ця жінка вже кілька років проживає в Італії, і за запитом суду може дати свідчення.

За що засудили українця?

У липні 2019 року українського нацгвардійця Віталія Марківа італійський суд визнав винними у причетності до вбивства італійського фотографа Андреа Роккеллі на Донбасі у 2014 році й засудив до 24 років в'язниці.

В останньому слові Марків сказав, що є українським військовим, простим солдатом, патріотом, і додав, що завжди захищатиме Україну. 

Президент України Володимир Зеленський доручив Міністерству закордонних справ і Генпрокуратурі терміново зайнятися питанням повернення нацгвардійця Віталія Марківа. 20 листопада 2019 року Україна подала апеляційну скаргу на вирок Марківу. ЇЇ розгляд призначили на 29 вересня. Наступне засідання заплановане на 1 жовтня.

Поділитись: