В Італії розгляд апеляції справі українського нацгвардійця Віталія Марківа призначили на 29 вересня. Наступне засідання заплановане на 1 жовтня.

Про це повідомляє журналістка Ольга Токарюк, яка є авторкою фільму-розслідування про Марківа, з посиланням на джерела та «Радіо Свобода» з посиланням на джерела.

Розгляд апеляції мали розпочати ще весною, але через епідемію коронавірусу суд відклали. Засідання має відбутися в апеляційному суді присяжних Мілана.

За даними Радіо Свобода, захист виступив за відкритий режим засідань з присутністю підсудного в залі. Якщо інші сторони процесу висловлять бажання про дистанційну участь у засіданнях, суд може задовольнити їхнє прохання.

У клопотанні захист просить остаточно виправдати Віталія Марківа через відсутність доказів його причетності до загибелі італійського фотографа Андреа Роккеллі на Донбасі у 2014 році. У тексті апеляції адвокати оскаржують усі висновки присяжних Павії.

Нагадаємо, 12 липня 2019 року Марківа визнали винними у причетності до вбивства італійського фотографа Андреа Роккеллі на Донбасі у 2014 році й засудили до 24 років в'язниці.

В останньому слові Марків сказав, що є українським військовим, простим солдатом, патріотом, і додав, що завжди захищатиме Україну. 

Президент України Володимир Зеленський доручив Міністерству закордонних справ і Генпрокуратурі терміново зайнятися питанням повернення нацгвардійця Віталія Марківа. 20 листопада 2019 року Україна подала апеляційну скаргу на вирок Марківу.

Поділитись: