За підрахунками менеджменту ПриватБанку, станом на грудень 2019 року витрати держави на націоналізацію ПриватБанку сягнули 198 мільярдів гривень.

Про це повідомила заступниця голови правління ПриватБанку Галина Пахачук під час зустрічі в межах The Banking 50, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Зокрема, 155 мільярдів гривень держава вклала в ПриватБанк одразу після його націоналізації у вигляді облігацій внутрішньої державної позики. Решту суми складають відсотки, які нараховуються на внесені у капітал ПриватБанку цінні папери.

«З березня 2017 року жодної кримінальної справи за фактом, врученої людині, немає. Є фактові справи, але нема конкретних пред'яв конкретним особам», — повідомила Пахачук.

Крім цього, вона зазначила, що розмір «токсичного» кредитного портфеля ПриватБанку — тобто суми всіх тих кредитів, які у банку взяли попередні власники, проте наразі їх не обслуговують, — складає близько 250 мільярдів гривень. З них ПриватБанк отримав близько 585 мільйонів гривень.

Нагадаємо, у грудні 2016 року ПриватБанк був націоналізований рішенням українського уряду. У грудні 2017 року націоналізований ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також низки компаній, які імовірно підконтрольні їм. 

Пізніше Коломойський повідомляв, що він був вимушений сам запропонувати націоналізацію ПриватБанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.

Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що екс-власники ПриватБанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією. Також повідомлялося, що ПриватБанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії. 

20 грудня 2017-го Високий суд Лондона вирішив арештувати активи Коломойського і Боголюбова у всьому світі на суму понад $2,5 млрд.

Арешт активів був виданий на підставі детальних доказів, наданих суду, з яких випливає, що Коломойський і Боголюбов шляхом проведення ряду незаконних операцій вивели з банку майже два мільярди доларів. У результаті цього кошти були перераховані компаніям, які їм таємно належали або перебували під їхнім контролем.

Компанія Kroll за результатами аудиту повідомила, що колишні менеджери ПриватБанку вивели понад 5,5 мільярдів доларів. Кредити, які видавав ПриватБанк юридичним особам, використовувались для придбання активів та фінансування бізнесу екс-акціонерів та груп пов’язаних з ними осіб в Україні та за кордоном. Схема діяла близько 10 років.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile