Національний банк України подав апеляційний позов щодо оскарження рішення Окружного адміністративного суду Києві, який визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку.

Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

Там зазначають, що через оскарження рішення Окружного адмінсуду в апеляції, націоналізація ПриватБанку не скасовується.

Водночас Нацбанк пояснив чим керувався суд, коли ухвалював рішення скасувати націоналізацію. Так, за словами представників НБУ суд проігнорував потребу ПриватБанку у капіталі, яка виникла напередодні націоналізації та невиконання колишніми власниками ПриватБанку програми його оздоровлення.

Також Окружний адмінсуд неправильно застосував норми матеріального права щодо того, як банками розраховуються кредитні ризики, визначивши, що банки повинні формувати резерви лише під проблемну заборгованість. Водночас банки в Україні зобов'язані такі резерви формувати за всіма кредитами, залежно від рівня ризику.

«Крім того, суд не зміг надати визначення поняттю «активна операція», прирівнявши його до поняття «невиконана операція», — повідомили в НБУ.

Крім цього Нацбанк скасував рішення суду, яким визначається перелік пов'язаних з ПриватБанком осіб. Це ключове рішення дозволило свого часу провести націоналізацію, забравши у цього визначеного переліку осіб їхні права власності.

Нагадаємо, що за декілька днів до виборів суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.

Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.

20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень. Згодом Коломойський подав 5 позовів про скасування своїх боргів перед НБУ за поручительством на користь ПриватБанку.

Напередодні Ігор Коломойський заявив, що судами про визнання незаконною націоналізації ПриватБанку він хоче повернути собі свою частку в банку у розмірі близько 22-24%. Подібний «взаємозалік боргів» та повернення Коломойському 2 мільярдів доларів начебто його капіталу у ПриватБанку раніше пропонували у команді президента України Володимира Зеленського.

Поділитись: