Національна рада з питань телебачення і радіомовлення на засіданні 2 липня призначила перевірку телеканалу «КРТ» через показ фрагменту військового параду у столиці Росії.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

«Національна рада під час проведення моніторингу 24 червня 2020 року вкотре виявила в ефірі ТОВ «Телестудія «АСТРА-ТБ» (логотип «КРТ») ознаки порушення чинного законодавства під час передачі про військовий парад у Москві та призначила компанії ще одну перевірку», — йдеться в повідомленні.

Так, Нацрада промоніторила мовлення в етері телекомпанії «КРТ» і 24 червня зафіксувала трансляцію передачі «Гаряча лінія», де наживо (про це свідчить напис «LIVE» у лівому верхньому куті екрану) з повторами 25 червня обговорювали питання проведення у Москві параду перемоги.

У відеофрагментах параду, що транслювався в етері українського мовника, продемонстрували урочистий марш російських військових, бойову техніку, крупним планом показали верховного головнокомандувача збройних сил Росії, президента РФ Володимира Путіна та міністра оборони Сергія Шойгу.

«У коментарях ведучих передачі Катерини Іванової та Олександра Галицького, промовах гостей не було наголошено, що на відео демонструються збройні формування держави-агресора, натомість звучали схвальні висловлювання та захоплення фактом проведення військового параду в Москві», — йдеться у повідомленні.

Нацрада вбачає у цьому порушення ліцензіатом вимог абзацу дев’ятого частини другої статті 6 і пунктів частини першої статті закону України «Про телебачення і радіомовлення».

У Нацраді наголосили, що впродовж останнього часу вони неодноразово фіксували ознаки порушення законодавчих вимог в етері телеканалу «КРТ», що свідчить про певну системність у мовленні компанії.

Члени Національної ради одноголосно проголосували за проведення позапланової перевірки цього мовника.

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що не поїхав би на парад Перемоги у Москві, навіть якби йому вручили запрошення. Наприкінці травня Пєсков заявив, що запрошення Зеленському не надсилали.

Водночас президент Росії Володимир Путін заявив, що вважає «неминучим» рано чи пізно візит до Москви керівництва України.

У серпні 2019 року помічник Путіна Юрій Ушаков заявив про плани Кремля запросити Зеленського на парад Перемоги у Москву. Однак після слів Зеленського про змову СРСР та Третього рейху речник Путіна Дмитро Пєскова заявив, що не впевнений, що запрошення Зеленському залишиться в силі.

Нагадаємо, через епідемію коронавірусу парад у Москві перенесли з 9 травня на 24 червня.

Поділитись: