Група компаній Нафтогаз позбудеться доходів від транзиту газу після 2019 року, прогнозують у рейтинговій агенції Fitch. Головною причиною цього стане виділення з компанії газотранспортної системи України в окрему компанію.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна», посилаючись на аналітичний звіт Fitch щодо кредитного рейтингу Нафтогазу.

Так, агентство зазначає, що внаслідок проведення реформи Нафтогазу відповідно до умов європейського законодавства, з управління компанії виділять газотранспортну систему та перепадуть їх в управління іншій компанії.

Крім цього, Fitch зазначає, що наразі невизначеною є доля майбутнього українського транзиту газу, оскільки поки що Україна та Росія не уклали нової угоди про транзит. Чинна нині угода добігає кінця 31 грудня 2019 року.

У Fitch дотримуються консервативного підходу щодо оцінки кредитного рейтингу компаній, тому там вважають, що Нафтогаз не зможе стягнути з Газпрому 2,7 мільярда доларів за рішенням Стокгольмського арбітражу. Загалом рейтинг Нафтогазу оцінили на рівні «B-» зі стабільним прогнозом.

Щороку транзит російського газу до ЄС приносить Україні 3 мільярди доларів доходів.

Зазначимо, що розділення Нафтогазу на 2 компанії (відоме як анбандлінг Нафтогазу) та виділення оператора газотранспортної системи в окрему юридичну особу необхідне для виконання Україною своїх зобов'язань в межах виконання рішення Стокгольмського арбітражу та Третьої енергетичної директиви ЄС.

Анбандлінг — вимога ЄС у рамках Третього енергетичного пакету, яка передбачає, що одна і та сама особа компанія не може одночасно видобувати, транспортувати і продавати газ.

У лютому 2019-го Нафтогаз почав юридичне відокремлення оператора газотранспортної системи.

6 грудня 2018 року у Єврокомісії заявили, що Нафтогаз має розробити договір про своє розділення до кінця 2019 року.

У липні 2018 року у Нафтогазі заявляли, що негайне розділення компанії та виведення з-під її управління газотранспортної системи неможливе через спір з Газпромом у Стокгольмському арбітражі.

Нафтогаз залучив міжнародну аудиторську фірму ПрайсвоерхаузКуперс для здійснення розділення на дві компанії.

Поділитись: