Національна акціонерна компанія Нафтогаз ухвалила рішення відкласти розміщення єврооблігацій загальною вартістю 1 мільярд доларів через високу вартість залучення коштів.

Про це повідомив голова компанії Андрій Коболєв.

«Ми прийняли рішення відкласти розміщення єврооблігацій Нафтогазу: нестабільність ринку та висока потенційна вартість залучення коштів на міжнародних ринках робить випуск п‘ятирічних боргових зобов‘язань наразі недоцільним», — повідомив Коболєв.

Він додав, що Нафтогаз відстежуватиме ситуацію на зовнішніх ринках та випустить ці єврооблігації, коли відсоткові ставки стануть нижчими, а умови більш сприятливими.

14 листопада повідомлялось, що Нафтогаз відклав рішення про розміщення єврооблігацій.

Раніше стало відомо, що Нафтогаз орієнтується на запозичення 1 мільярда доларів під майже 11%. Відповідний рівень позикового відсотку є набагато вищим за відсоткові ставки на західних ринках. Зокрема, його можна пояснити високим рівнем ризику інвестування у компанію.

Нагадаємо, що 24 жовтня Кабінет міністрів України надав дозвіл Нафтогазу випустити боргові облігації на суму до 1 мільярда доларів.

Зазначається, що Нафтогаз планує розпочати пошук інвесторів для своїх єврооблігацій 29 жовтня.

Раніше в Нафтогазі повідомляли, що не ухвалюватимуть рішення про вихід на міжнародні ринки капіталу до рішення МВФ щодо співпраці з Україною.

Нагадаємо, що 26 жовтня стало відомо, що Україна розмістила на міжнародних ринках євробонди на 5 та 10 років на загальну суму 2 мільярди доларів. Відсоткові ставки за цими цінними паперами складуть 8,99% та 9,75% відповідно.

Зазначимо, що наразі Україні досить складно залучати запозичення через низький рівень зацікавленості з боку інвесторів до облігацій країн, що розвиваються.

Крім цього, більшість інвесторів були невпевнені у стабільності української економіки через відсутність остаточного рішення Міжнародного валютного фонду про продовження співпраці з Україною.

Проте після оголошення фондом про нову угоду з українським урядом, ризик запозичення Україні коштів дещо знизився.

Наприкінці серпня, через відсутність фінансуванні від Міжнародного валютного фонду, Україна запозичила на зовнішньому ринку 725 мільйонів доларів під 9,1% річних, що є значно вищою ставкою, ніж за кредитами МВФ, а також борговими цінними паперами, які Україна випускала у попередні роки.

Зазначається, що частина коштів, отримана внаслідок розміщення нових облігацій, піде на покриття даного боргу на 725 мільйонів доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Поділитись: