У листопаді 2019 року ціни на газ для промислових компаній в Україні зростуть на 18,4-19,6%. Такі ціни встановив Нафтогаз. Зростання цін для промисловості надалі вплине на зростання цін для населення.

Такі дані Нафтогаз оприлюднив на своєму сайті.

Так, залежно від обсягів купівлі, ціни на газ для промисловості у листопаді складуть 5861-6463 гривень за тисячу кубометрів (без податків та витрат на транспортування газу).

Зазначимо, що ціни на газ, які Нафтогаз встановлює для промисловості, вважаються ринковими. Відповідно до постанов уряду та чинних домовленостей з МВФ, для потреб населення газ також продається за ринковими цінами. Тому підвищення цін на газ для промисловості на майже 20% призведе до зростання цін на газ і для населення.

«У порівнянні з цінами на жовтень 2019 року, у листопаді ціни зростуть на 18,4-19,6%. Така зміна зумовлена зростанням цін на газ на європейському ринку, звідки Україна імпортує газ. Так, ціни газу на європейських хабах з постачанням в листопаді перевищують поточні майже наполовину», — пояснюють у Нафтогазі.

Нагадаємо, що у жовтні ціни на газ для населення знизили на 4,9% — до 4272,76 гривні (без ПДВ та витрат на транспортування газу).

Раніше в уряді повідомляли, що не планують регулювати ціни на газ для населення. Ціна на газ для побутових споживачів в Україні наразі залежить від ринкової ціни.

Водночас, відповідно до домовленостей України з Міжнародним валютним фондом та постанови про ПСО, з 1 травня ціни на газ для населення мають зрости до 9850 гривень за тисячу кубометрів, а з 1 січня 2020 року — до 12 300 гривень за тисячу кубометрів.

Ціна на газ для населення, згідно з вимогами МВФ, повинна формуватися із вдвох факторів — собівартості українського газу та супутніх послуг, та його імпорту. Оскільки газ у Європі подешевшав, і Україна може його закупити за менші гроші, держава може знизити тариф для населення, не порушивши тим самим домовленості з МВФ.

Поділитись: