Українська національна акціонерна компанія Нафтогаз розпочне так зване road show — процес пошуку потенційних інвесторів, які можуть купити євробонди компанії.

Про це повідомляє «Интерфакс», посилаючись на свої джерела у банківських колах.

Зазначається, що зустрічі з потенційними інвесторами відбудуться у Лондоні та Франкфурті. Термін обігу цінних паперів, які планує випустити Нафтогаз, складе 5 років. Валюта, у якій планують залучити позику — євро. Посередниками у випуску євробондів будуть міжнародні банківські групи City та Deutsche Bank.

Напередодні у Нафтогазі заявляли, що готові випустити євробонди у понеділок, 8 липня. Водночас у компанії очікували на відповідний дозвіл від уряду.

Зазначимо, що Нафтогаз наразі прагне закачати до підземних сховищ щонайменше 20 мільярдів кубометрів газу — на 2 мільярди кубометрів більше, ніж зазвичай. Причина цього ймовірна зупинка Росією транзиту газу до ЄС через Україну, яка ускладнить майбутній імпорт газу з ЄС.

Нагадаємо, що напередодні, під час засідання Ради національної безпеки та оборони, президент України Володимир Зеленський закликав Нафтогаз почати підготовку до опалювального сезону, збільшивши обсяги закачування та видобутку газу.

Згодом у Нафтогазі заявили, що припинять закачувати газ до підземних сховищ у серпні, якщо не знайдуть відповідних фінансових ресурсів.

Раніше Нафтогаз повідомляв, що для підготовки до опалювального сезону Україні необхідно закачати газ до підземних сховищ, на що потрібно 1 мільярд доларів.

Раніше стало відомо, що Нафтогаз почав переговори зі США про купівлю там скрапленого газу.

Поділитись: