Державний Нафтогаз завершив виплату за кредитними угодами на 500 мільйонів доларів, які компанія взяла під гарантії Світового банку та під державні гарантії України у 2016 році.

Про це повідомляє прес-служба Нафтогазу.

Зазначається, що за взяті під гарантії Світового банку кредитні кошти Нафтогаз купив близько 5 мільярдів кубометрів газу з європейського напрямку.

«Всього з 2014 року Нафтогаз своєчасно та у повному обсязі погасив кредитну заборгованість, гарантовану державою, на суму близько 3,2 мільярда доларів», — передає слова голови Нафтогазу Андрія Коболєва прес-служба кампанії.

Зазначається, що наразі розмір кредитного портфеля Нафтогазу скоротився у 6,6 раза порівняно з тим його розміром, який був у 2014 році.

У Нафтогазі ще раз нагадали, що компанія планує закачати до підземних газових сховищ на 3 мільярди кубометрів більше газу, ніж минулого року. Це пов’язано з непевністю щодо майбутнього постачання російського газу до ЄС через українську ГТС. Для цього компанія планує запозичити кошти на міжнародних ринках.

Нагадаємо, що напередодні, під час засідання Ради національної безпеки та оборони, президент України Володимир Зеленський закликав Нафтогаз почати підготовку до опалювального сезону, збільшивши обсяги закачування та видобутку газу.

Раніше Нафтогаз повідомляв, що для підготовки до опалювального сезону Україні необхідно закачати газ до підземних сховищ, на що потрібно 1 мільярд доларів. Станом на травень 2019 року українські підземні сховища газу заповнені на 10,5 мільярда кубометрів.

Від початку 2019 року Україна збільшила обсяги видобутку газу на 3,6%.

Раніше стало відомо, що Нафтогаз почав переговори зі США про купівлю там скрапленого газу.

Поділитись: