УКРАЇНА

Нафтогаз пропронує ввести обмеження на споживання газу 3-4 березня

1 березня, 2018 19:43
УКРАЇНА/Нафтогаз пропронує ввести обмеження на споживання газу 3-4 березня
Зберегти
Вигляд
Глава НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв заявляє про дефіцит газу в Україні обсягом близько 10 млн кубометрів на добу через суттєве похолодання. Він пропонує ввести обмеження на споживання газу в країні 3-4 березня.

Глава НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв заявляє про дефіцит газу в Україні обсягом близько 10 млн кубометрів на добу через суттєве похолодання. Він пропонує ввести обмеження на споживання газу в країні 3-4 березня.

Про це глава Нафтогазу заявив на засіданні РНБО, передає «Інтерфакс-Україна».

Відповідне рішення зумовлене діями російського Газпрому, який з 1 березня відмовився поставляти газ Україні, незважаючи на передоплату.

«Є план дій, затверджений наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості від 2 листопада 2015 року. Цей план дій передбачає введення спеціального режиму споживання газу, коли підприємства, які мають альтернативні види палива, переходять на альтернативні види, й доводиться працювати з компаніями теплової генерації зі зменшення споживання газу приблизно на 5-10%», — зазначив Коболєв.

На його думку, цих заходів має вистачити, щоб не створювати дефіцит газу в системі.

«Я пропоную Міністерству енергетики запустити цей план в дію починаючи з суботи, третього числа. На друге число у нас ресурс газу зараз закуповується, він порівняно дорогий, але ми його перекриємо. Субота-неділя — це та зона ризику, за яку ми переживаємо технологічно», — додав глава компанії.

Він також зазначив, що після 4 березня очікується потепління, й споживання газу знизиться. Голова Нафтогазу наголосив, що юридично Україна має право використовувати газ, який йде з Росії, оскільки він оплачений. За його словами, проблема полягає в тому, що саме таких дій очікує «Газпром», «щоб сказати європейцям: дивіться, знову беруть російський газ».

Нагадаємо, в середу, 28 лютого, Нафтогаз заявив, що Газпром зобов’язали сплатити $2,56 млрд Україні. За словами голови правління Нафтогазу Андрія Коболєва, рішення арбітражу має понад тисячу сторінок. Він додав, що термін сплати для Газпрому починається з наступного дня — тобто 1 березня 2018 року.

Після цього Газпром повернув Нафтогазу предплату за газ і відмовився постачати його з 1 березня.

Вікторія Бега / Громадське

Пов`язані новини