УКРАЇНА

Нафтогаз примусово стягуватиме кошти з Газпрому у разі несплати боргу — Коболєв

1 березня, 2018 15:05
УКРАЇНА/Нафтогаз примусово стягуватиме кошти з Газпрому у разі несплати боргу — Коболєв
Зберегти
Вигляд
Нафтогаз України буде примусово стягувати кошти з російського Газпрому через те, що останній не сплачує компенсацію за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Нафтогаз України буде примусово стягувати кошти з російського Газпрому через те, що останній не сплачує компенсацію за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Про це повідомив глава Нафтогазу Андрій Коболєв, передає кореспондент Громадського.

«Ми вже провели оцінку їхніх активів. Вже сьогодні ми дзвонили в Газпром», — заявив він. За словами Коболєва, українська газова компанія не буде чекати.

Починаючи з 1 березня 2018 року на борг Газпрому перед Нафтогазом України нараховується пеня у розмірі приблизно 500 тисяч доларів. Про це заявив головний комерційний директор Нафтогазу України Юрій Вітренко.

«Сьогодні прокинувся і зрозумів, що день пройшов не дарма», — пожартував він.

За словами Вітренка, ця сума розраховується з відсоткової ставки 7% річних, яку встановив Стокгольмський арбітраж.

28 лютого 2018-го стало відомо, що у Стокгольмському арбітражному суді «Нафтогаз» домігся компенсації у «Газпрому» на суму 4,63 мільярди доларів через недостатній обсяг транзиту.

Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу «Газпром» повинен доплатити НАК $2,56 мільярди.

Раніше повідомлялося, що Нафтогаз планує купувати російський газ вже у березні. Ідеться про 5 млрд кубометрів газу у 2018 році.

«Нафтогаз України» з кінця 2015 року не постачав газ з Росії. Згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу Україна зобов'язана відновити постачання мінімальних обсягів газу з Росії відповідно до положення контракту «бери або плати».

Пов`язані новини