Зустріч представників Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) з великими експортерами нафти, які не входять до цієї організації (так званий договір ОПЕК+), запланована на 6 квітня 2020 року.

Про це повідомляє Міністерство енергетики Азербайджану.

«Азербайджан був запрошений на зустріч міністрів енергетики ОПЕК та країн, що не входять в ОПЕК. Вона відбудеться 6 квітня у форматі відеоконференції з метою стабілізації ринку нафти», — йдеться у повідомленні Азербайджанського відомства.

Сам Азербайджан не входить до ОПЕК, однак є членом угоди ОПЕК+, так само, як і Росія.

Саме через суперечку між Росією та Саудівською Аравією, яка є неформальним лідером ОПЕК, у світі відбувся обвал цін на нафту. Причиною цього стало те, що країни ОПЕК+, передусім Росія та Саудівська Аравія, не змогли домовитися, на скільки варто зменшувати обсяги видобутку нафти через те, що попит на неї різко впав. Падіння попиту на нафту викликала пандемія коронавірусу.

Організатором зустрічі є Саудівська Аравія, яка напередодні оголосила про суттєве нарощування обсягів експорту нафти. Після цього ціни на нафту пішли до низу, а нафта російського сорту Urals взагалі подешевшала до 10 доларів за барель — її експорт став збитковим.

Поділитись: