До Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) надійшов позов, у забезпеченні якого позивач просить заборонити наглядовій раді Нафтогазу укладати новий контракт з головою правління компанії Андрієм Коболєвим.

Про це повідомляє пресслужба суду.

Позивачем став Олексій Кучеренко. Ймовірно, мова йде про депутата фракції «Батьківщина», який є першим заступником Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

«Позивач просить ОАСК заборонити наглядовій раді як органу управління Нафтогазу вчиняти будь-які дії щодо укладання нового, продовження існуючого контракту та/або внесення змін у нього з головою правління Андрієм Коболєвим», — повідомляють у суді.

Наразі суд вирішує, чи є підстави для того, аби забороняти продовження контракту з Коболєвим.

21 березня Кабінет міністрів погодився на пропозицію наглядової ради Нафтогазу та продовжив контракт з Андрієм Коболєвим на 4 роки.

Попередній контракт з Коболєвим закінчується наприкінці березня 2020 року. Його продовжив на 1 рік експрем'єр-міністр часів Петра Порошенка Володимир Гройсман, який «дав Коболєву випробувальний термін».

Андрія Коболєва критикують за призначення топменеджерам Нафтогазу багатомільйонних премій за підсумками перемоги у Стокгольмському арбітражі над Газпромом. Однак саме за часів правління Коболєва було проведено реформу Нафтогазу, виграно ключові судові процеси над Газпромом та забезпечено постачання газу до України з інших країн, окрім Росії.

Поділитись: