Чотири з п'яти членів наглядової ради Національного медичного університету імені Олександра Богомольця висловили підтримку відстороненій ректорці Катерині Амосовій.

Чотири з п'яти членів наглядової ради Національного медичного університету імені Олександра Богомольця висловили підтримку відстороненій ректорці Катерині Амосовій.

На зустрічі 23 лютого Амосова представила річний звіт роботи ВНЗ і розповіла про плани на майбутнє, передають «Українські новини».

У свою чергу, наглядова рада вирішила підтримати всі заходи, ініційовані керівництвом НМУ ім. Богомольця, спрямовані на забезпечення безперебійної роботи закладу та посилення контролю над роботою деканату по роботі з іноземними студентами. Цей пункт пов'язаний з ситуацією, яка склалася після зникнення студентки з Туркменістану Мукаддас Насірлаєвої.

Водночас голова наглядової ради НМУ Юрій Щербак назвав ситуацію з відстороненням ректорки політизованою.

«У даній ситуації необхідно, в першу чергу, припинити політичний спекуляції навколо ВНЗ, який нормально і продуктивно працює. Стався конфлікт двох господарюючих суб'єктів. Подані відповідні заяви в правоохоронні органи, і суд встановить істину. А ті деструктивні сили, які намагаються політизувати ситуацію, намагаються реалізувати виключно свої корисливі задуми», —зазначив Щербак.

20 лютого Міністерство охорони здоров’я України відсторонило від виконання обов'язків ректорку Національного медичного університету імені Богомольця Катерину Амосову.

Ректорку відсторонили через те, що студенти стоматологічного факультету не змогли скласти обов'язковий для продовження навчання іспит «Крок 1. Стоматологія».

Сама Амосова заявила, що її відсторонили від виконання обов'язків «за відмову з боку заступника МОЗ здійснити протиправні дії».

Пізінше студенти університету заблокували вхід до ВНЗ для новопризначеного виконуючого обов'язків ректора Михайла Захараша.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Конфлікт в медуніверситеті: Чому відсторонили ректорку Катерину Амосову

Поділитись: