Найбільше фінансування за принципом медичної реформи «гроші йдуть за пацієнтом» отримали центри первинної медичної допомоги Києва — понад 84 млн гривень.

Найбільше фінансування за принципом медичної реформи «гроші йдуть за пацієнтом» отримали центри первинної медичної допомоги Києва — понад 84 млн гривень.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

Причиною такого фінансування стало те, що в Києві найбільша кількість закладів, які підписали договори з Нацслужбою здоров’я, — 28.

Серед областей найбільше грошей за пацієнтів отримали медичні заклади Полтавської (16 закладів і 28,112 млн грн), Вінницької (21 медзаклад і 28,289 млн грн) і Дніпропетровської (14 медзакладів і 26,695 млн грн) областей.

У Чернівецькій області лише один заклад отримав фінансування за новою моделлю на суму 307,7 тисяч гривень.

Як зазначають у МОЗ, суму фінансування медичних закладів щомісяця збільшуватимуть разом зі збільшенням кількості пацієнтів, які підписують декларації.

Для пацієнтів, які вже підписали декларації, діють такі річні тарифи:
0-5 років — 1480 грн;
6-17 — 814 грн;
18-39 — 370 грн;
40-64 — 444 грн;
65+ — 740 грн.

На кожного пацієнта, який ще не підписав декларацію, але проживає на території обслуговування закладу, виділятимуть по 240 гривень на рік.

Також МОЗ повідомив, що медичні заклади, які вже підписали договір з Нацслужбою здоров’я, можуть самостійно планувати свої витрати, зокрема заробітні плати медиків. Від моменту підписання контракту на них не діють тарифні сітки для бюджетних установ.

МОЗ очікує, що збільшене фінансування дозволить керівникам закладів, що першими увійшли у реформу, суттєво підвищити заробітні плати медикам.

Раніше повідомлялося, що українці зможуть отримати безоплатну первинну меддопомогу в приватних клініках.

Станом на 12 червня у МОЗ повідомляли, що понад 8 мільйонів українців обрали сімейного лікаря.

Нагадаємо, 2 квітня в Україні розпочалась національна кампанія «Лікар для кожної сім’ї». За перший тиждень кампанії понад 150 тисяч українців обрали собі сімейного лікаря.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Лікар для кожної родини»: як підписати угоду з сімейним лікарем».

/Ольга Кириленко

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile