ENRU

Найбільшу кількість підприємств, зареєстрованих іноземцями в Естонії, відкрили українці

Громадяни України лідирують серед іноземців, що скористались карткою електронного громадянства Естонії та зареєстрували там свій бізнес.

Про це повідомив керівник талліннського офісу юридичної фірми Віталій Галицьких, передає «Інтерфакс-Україна».

Від початку запровадження системи електронного громадянства українці зареєстрували 423 компанії. При цьому електронне громадянство отримав 2131 українець.

«Карта е-резидента не дає податкового резидентства чи права на в’їзд в Естонію, але дозволяє реєструвати компанії онлайн, здійснювати інтернет-банкінг, підписувати договори електронним підписом, подавати позови до суду», — пояснив Галицький.

Усього в Естонії картку електронного резидентства отримало 3,44 мільйона осіб та компаній.

Електронне громадянство запровадили в Естонії наприкінці 2014 року. Воно дає можливість особі, що його отримала, відкривати бізнес та користуватись більшістю державних послуг. За допомогою системи уряд країни сподівається пожвавити бізнес-активність та залучити міжнародні інвестиції.

Раніше спрощення ведення бізнесу для українців анонсували в Польщі. Нові напрацювання у цьому напрямку відбуваються разом зі спрощенням умов працевлаштування українських трудових мігрантів.