Найбільше облікова ставка падатиме на початку року, а банківські кредити подешевшають пізніше — Нацбанк

У Національному банку України прогнозують, що найбільше знижуватимуть розмір облікової ставки протягом першої половини 2020 року. Ставки за банківськими кредитами відреагують на це пізніше.

Про це йдеться в інфляційному прогнозі НБУ за січень 2020 року.

«Найстрімкіше зниження облікової ставки очікується впродовж першої половини 2020 року. Це дасть змогу повернути інфляцію до цільового рівня 5%. Також це з лагом вплине на подальше зниження вартості кредитів для бізнесу та населення й стимулюватиме ділову активність», — повідомляють у Нацбанку.

Там зазначають, що через рекордно низьку інфляцію будуть знижувати облікову ставку сильніше, ніж планували раніше, а до кінця 2020 року її рівень має скласти 7% річних проти 11% станом на початок лютого. Це робитимуть для того, щоб стимулювати зростання цін та інфляцію.

«Завдяки зниженню вартості кредитних ресурсів та зменшенню інфляційного тиску очікується поступове відновлення кредитної активності банків», — додали в НБУ.

30 січня Національний банк України знизив рівень облікової ставки з 13,5% річних до 11% річних.

Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона являє собою відсоток, під який НБУ надає кредити банкам та, відповідно, нижче якого комерційні банки не можуть давати кошти клієнтам.

Облікова ставка — це один з ключових інструментів управління інфляцією. Підвищуючи облікову ставку Нацбанк збільшує вартість кредитів та депозитів, чим стимулює українців більше заощаджувати кошти. Зниження облікової ставки має зворотний ефект та стимулює людей більше коштів витрачати у конкретний момент, що впливає на зростання цін.