Найбільше стадо бізонів в Україні мешкає на Львівщині — «Ліси України»
У Львівській області лісники зафіксували найбільшу в Україні популяцію бізонів. За нещодавніми підрахунками, їх налічується 114 особин.
Про це повідомило державне підприємство «Ліси України».
Загалом в Україні налічується близько пів тисячі зубрів. Найбільше поселення розміщене на теренах Бродівського лісфонду на Львівщині. Більшість зубрів, що там мешкають, — біловезького підвиду, який вважається найбільшим за лінійними та ваговими показниками серед усього роду бізонів.
12 зубрів завезли на Львівщину ще в 1980-х роках із Литви. Зрештою, стадо розрослося до 114 особин.
Як пояснили в ДП «Ліси України», чисельність основного стада залежить від умов та потреб тварин. Зокрема, на це впливає якісний догляд фахівців, охорона тварин, забезпечення водопоєм, підгодівля та інше. Впливають і природні фактори — старіння та смертність.
Лісники запевняють, що умови поселення зубрів у Бродівському лісфонді близькі до їхнього природного середовища.
«Протягом всього зимового періоду працівники лісництв додатково забезпечують підгодівлю тварин, хоча зубри й самостійно добувають їжу за належної охорони», — розповіли на підприємстві.
У 2007 році для збереження єдиної в Україні популяції зубрів біловезької лінії Міністерство захисту довкілля затвердило окремий план дій. За програмою до України завезли ще 12 зубрів кавказької лінії.
Тепер у регіоні представлені дві локальні репродуктивні та найчисленніші в Україні субпопуляції зубрів — біловезької та біловезько-кавказької ліній.
Більше про зубрів в Україні
Зубр вважається найважчою та найбільшою твариною Європи. Цей вид диких парнокопитних зникає, а тому занесений до Червоної книги України.
Раніше у грудні «Ліси України» поділилися відеофрагментом із фотопастки, що зафіксувала, як обідають червонокнижні зубри. Наразі у мисливських угіддях «Конотопського лісового господарства» на Сумщині мешкають 64 особини зубра європейського, що є одним із найчисельніших показників в Україні.
Перші тварини — 3 самці та 11 самок — «оселилися» в лісах Сумщини у 1985 році. Вони були завезені з Біловезької пущі. Відтворення їхньої популяції вимагає щоденної кропіткої праці конотопських лісівників, зазначають у Північному лісовому офісі.
- Поділитися: