Найближчим часом погода в Україні буде сухою, лише за три дні в окремих регіонах пройдуть невеликі дощі.

Про це в ефірі hromadske розповів начальник відділу метеорологічних прогнозів Укргідрометцентру Владислав Білик.

«Найближчим часом суттєвих змін у погодних умовах не буде. На вихідних 18, 19, 20 квітня в Україні переважно без опадів. 19 і 20 квітня на півдні та на півночі Лівобережжя будуть невеличкі дощі. Температура повітря 13—15 градусів», — зазначив Білик.

Водночас він наголосив, що істотних дощів в Україні не буде. Також Білик розповів, що пилова буря, яку вчора спостерігали мешканці Києва та прилеглих населених пунктів, стала можливою через суху зиму.

«Через те, що була мінімальна зволоженість верхнього шару ґрунту, він перетворився на пил. Вітром цей пил підіймався на висоту майже до сотні метрів.Тому кияни бачили таке явище як пилову бурю», — зазначили в Укргідрометцентрі. 

Попри те, що пилова буря нечасте явище в Києві, це не надзвичайне погодне явище, сказав Білик. Цьогоріч воно стало можливе через безсніжну зиму.

Також Білик зазначив, що маски, які зобов'язали носити через коронавірус, не пропускають і значну частину пилу, тому закликав носити їх, якщо потрібно вийти на вулицю.

Нагадаємо, у зоні відчуження Чорнобильської АЕС 15 квітня припинила розповсюджуватися масштабна пожежа, зокрема допоміг дощ. Відкритого вогню більше не було, але рятувальники продовжували гасити деревину, що тліє.

16 квітня в ДСНС повідомили, що у Чорнобильській зоні відчуження поблизу колишнього села Корогод виникли невеликі місцеві горіння. Рятувальникам вдалося їх загасити, але місце все ще задимлене.

Крім того, 16 квітня Київ та прилеглі населені пункти накрила пилова хмара. Синоптики кажуть, що причина такого явища — зміни клімату, а саме недостатня кількість опадів.

Поділитись: