Китайські компанії почали затримувати зарплати та переводити своїх співробітників на неповний робочий день або неоплачувані відпустки через падіння ділової активності, пов'язаного зі спалахом коронавірусу.

Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на власні опитування китайських підприємців.

Найбільше спалах коронавірусу вдарив по невеликих компаніях, особливо тих, що працюють у сфері послуг. Зокрема, проблеми з оплатою праці відчувають працівники готельного бізнесу та приватних шкіл, торговельних центрів, парків розваг та театрів: через карантин та заборону на пересування такі підприємства втрачають клієнтів, а їхнім власникам доводиться скорочувати витрати на оплату праці.

«Тиждень неоплачуваної відпустки — це дуже болісно. У мене недостатньо коштів, щоб покрити витрати цього місяця», — повідомив Цім Ша Цуі, шеф-кухар одного з ресторанів у Гонконгу.

Про те, наскільки багато китайців втрачають зарплати та виходять у неоплачувані відпустки, наразі невідомо. Офіційної статистики щодо цього явища немає. За розрахунками сайтів з пошуку роботи, у Китаї майже вдвічі впала кількість нових резюме, а близько третини шукачів роботи повідомили, що розуміють, що можуть не отримувати заплати.

За розрахунками аналітиків Bloomberg, вплив на економіку нового коронавірусу вже став сильнішим, за вплив вірусу SARS 17 років тому.

За останніми даними, кількість людей, які одужали після інфікування китайським коронавірусом, зросла до 14 642 людей. Також відомо про 2 012 летальні випадки, більшість з яких на материковому Китаї. Загальна кількість інфікованих збільшилась до 75 199 людей.

Усі новини про новий китайський коронавірус ви можете знайти на нашому сайті за хештегом коронавірус.

Поділитись: