Найнижчий рівень за 20 років: США скоротили кількість військових в Іраку та Афганістані
Міністерство оборони США скоротило кількість американських військовослужбовців в Іраку та Афганістані до найнижчого за 20 років рівня — від початку воєн у 2001 році.
Про це повідомив виконувач обов’язків міністра оборони Кріс Міллер, цитує пресслужба Пентагону.
Він уточнив, що в обох країнах залишиться по 2 500 військових. До прикладу, у серпні 2020 року в Афганістані перебувало 8 тисяч американських військовослужбовців, повідомляє Місія рішучої підтримки НАТО. Міллер наголосив, що 2 500 військових «дадуть командирам те, що їм потрібно, щоб захистити Америку, наш народ та наші інтереси».
Подальше виведення військ із цих країн залежатиме від внутрішньої ситуації. В Афганістані це стосуватиметься успішності перемовин між офіційним урядом та «Талібаном», а в Іраку — спроможності місцевої армії протистояти терористам з «Ісламської держави».
«Сьогодні США як ніколи наблизилися до того, щоб покласти край майже двом десятиліттям війни та привітати очолюваний афганцями рух до миру для досягнення політичного врегулювання і всеосяжного припинення вогню», — зазначив Кріс Міллер.
Що цьому передувало?
Торік у середині листопада Міноборони США офіційно оголосило про виведення до 15 січня двох тисяч американських військових з Афганістану та приблизно пів тисячі — з Іраку.
Міллер наголошував, що це відбуватиметься згідно з наказом президента США Дональда Трампа, його виборчих обіцянок, а також «згідно зі встановленими планами та стратегічними цілями».
Виведення військ перед закінченням каденції Трампа відбулось попри аргументи високопоставлених військових США і НАТО на користь більш повільного й методичного виведення.
У листопаді 2020 року військовий контингент США в Афганістані налічував 4,5 тисячі службовців, в Іраку — приблизно 3 тисячі.
Критика Трампа
Ця новина викликала критику з боку декількох представників Республіканської партії, зокрема лідера більшості в Сенаті Мітча МакКоннела. Він не погоджується зі швидким виводом військ США з Афганістану, заявляючи, що це зашкодить союзникам.
Проти виступив також головний демократ у профільному комітеті Сенату Джек Рід. Він назвав дії Трампа такими, що «ставлять під загрозу військовий персонал, допомагають талібам і терористам, а також підбадьорюють тих, хто хоче загострення конфлікту з Іраком».
США та Афганістан
29 лютого 2020 року США підписали з «Талібаном» мирну угоду, яка має покласти край 18-річній війні в Афганістані. Вона передбачає виведення всіх американських військ з Афганістану до травня 2021 року в обмін на зобов’язання талібів розірвати зв’язки з «Аль-Каїдою» та іншими міжнародними угрупованнями бойовиків.
Військові США та їхніх союзників перебувають в Афганістані з 2001 року. Ввести їх туди розпорядився президент Джордж Буш у відповідь на теракти 11 вересня 2001 року, оскільки «Талібан» переховував терористичну мережу «Аль-Каїда» та її лідера — Усаму бен Ладена.
Підписуйтеся на щотижневу розсилку від редакції hromadske, щоб знати, що насправді відбувається. Лист приходить щонеділі. Без спаму. Без реклами. Тільки найважливіше за тиждень.
- Поділитися: