Обов’язковий рівень накопичувальної пенсійної системи України запустять не раніше 1 січня 2023 року.

Про це повідомив голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України Тімур Хромаєв в інтерв’ю «Ліга.Нет».

«Другий рівень — це один з пунктів програми президента Зеленського. Але його запуск — це точно не питання найближчого майбутнього. Поки ми працюємо над законопроєктом, але що точно можу сказати, що запуск другого рівня не може відбутися раніше 1 січня 2023 року», — повідомив Хромаєв.

Він додав, що нараз в Україні все ще не готова відповідна інфраструктура для запуску накопичувального рівня пенсійної системи. Також існує дуже суттєвий дефіцит Пенсійного фонду, який покривають коштами державного бюджету.

«Враховуючи демографічну ситуацію в Україні, потрібно розуміти, що перший рівень у нас, скоріш за все, буде залишатися дотаційним ще дуже довго», додав Хромаєв.

Про те, що накопичувальний рівень пенсійної системи в Україні не запровадять найближчим часом також повідомляла міністерка соціальної політики Юлія Соколовська.

Накопичувальний рівень пенсійної системи мав бути запроваджений в Україні з 2019 року. Він полягає у тому, що кожен громадян матиме свій власний пенсійний рахунок, на якому накопичуватиме кошти, з яких отримуватиме пенсії у майбутньому. Ця система діє у більшості розвинених країн світу та дозволяє зменшити державні видатки на пенсії, а також залучити додаткові інвестиції в економіку.

Раніше в уряді повідомляли, що планували запустити пенсійну реформу з 2020 року. Водночас наприкінці 2018 року, коли Україна домовлялася про нову програму з МВФ, стало відомо, що відкладення пенсійної реформи стало однією з вимог МВФ.

Поділитись: