Журналісти та активісти повідомили про втечу голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера з України. У самій раді офіційно заявили — він у відпустці.

​​Активісти та друзі екс-радниці міськголови Херсона Катерини Гандзюк на Facebook-сторінці «Хто замовив Катю Гандзюк?» 22 листопада повідомили про намагання голови обласної ради Владислава Мангера втекти з країни.

Активісти посилалися на «свої джерела інформації».

Мангера вони назвали одним із ймовірних замовників вбивства Гандзюк з посиланням на «деякі джерела».

«Якщо голова місцевої ВО «Батьківщина» не причетний до вбивства, то чому не лишається в Херсоні? Чому не допоможе слідству знайти правду? Чого намагається втікти? Чому його прес-служба не може пояснити, куди саме він зник?», — йдеться у дописі.

Наступного дня, 23 листопада, Telegram-канал The Newsroom (який ведуть журналістки Оксана Денисова і Тетяна Ніколаєнко) повідомив, що Мангер виїхав з країни кілька днів тому. За інформацією журналісток, він 20 листопада вилетів з Києва до Парижа.

Також вони вказали, що називають його «одним з головних підозрюваних у справі».

Цього ж дня, 23 листопада, на сайті Херсонської обласної ради публікують офіційне повідомлення: «Владислав Мангер знаходиться у відпустці» з 19 листопада до 3 грудня. У оприлюдненому розпорядженні вказано, що відпустка є щорічною основною. Розпорядження підписане датою: 13 листопада 2018 року.

У облраді зазначили, що Мангеру допитували як свідка у справі Гандзюк і він не є підозрюваним.

Зазначимо, що в матеріалі «Час колотися — хто замовив Катю Гандзюк?» авторка Катерина Мола згадувала прізвище Мангера.

Вона у тексті ствердила, що Гандзюк пов'язувала Мангера (який був колишній помічником депутата «Партії Регіонів» Журавка, що переховується в ДНР, за словами Моли) з росіянами.

Також вона зазначила, що про діяльність Мангера і його кримінальне минуле найближчий друг Гандзюк Сергій Нікітенко зняв фільм. Після публікації фільму Нікітенка побили невідомі.

20 листопада міський голова Херсона назвав слідству прізвище людини, яку його заступниця Катерина Гандзюк підозрювала у замовленні нападу на неї.

31 липня у Херсоні біля під'їзду чоловік вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення. 4 листопада Катерина Гандзюк померла у лікарні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто замовив Катю Гандзюк?

Поліція перекваліфікувала справу Гандзюк на закінчене умисне вбивство.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми повинні знати ім'я замовника» — наша остання розмова з Катею Гандзюк

Гандзюк критикувала обласне управління Нацполіції Херсонщини й інші органи влади. Восени 2017-го вона у дописі на Facebook звинуватила начальника Управління захисту економіки Нацполіції в області Артема Антощука у вимаганні від міської влади хабара — 3% від сум усіх підрядів і тендерів. Відтак Антощук написав заяву «заднім числом», що йому нібито пропонували хабар. А згодом правоохоронці прийшли з обшуками на роботу до самої Гандзюк.

Напад на Гандзюк сколихнув українське суспільство. Українське представництво міжнародного антикорупційного руху Transparency International закликало правоохоронців до результативного розслідування атаки на Катерину Гандзюк.

Поділитись: