Що стверджує авторка тексту «Час колотися — хто замовив Катю Гандзюк?» Катерина Мола

Катерина Гандзюк
Катерина ГандзюкFacebook/Катерина Гандзюк

13 листопада видання LB.ua («Лівий берег») зняло з публікації статтю «Час колотися — хто замовив Катю Гандзюк?» про радницю міськголови Херсона Катерину Гандзюк та можливих замовників нападу на неї. Авторка матеріалу Катерина Мола розповіла Громадському, що рішення прибрати з сайту матеріал про Гандзюк у редакції видання пояснили тим, що його має вичитати юрист. 14 листопада текст повернули на сайт з правками.

Про що ідеться в тексті Катерини Моли «Час колотися — хто замовив Катю Гандзюк?»

  1. Після публічного конфлікту з Артемом Антощуком – начальником Управління захисту економіки в Херсонській області, якого Гандзюк звинуватила у корупції, за нею постійно слідкували представники МВС. «Саме через це постійне переслідування вона не помітила того, що за нею слідкують не просто «мусора» заради контролю, а вже справжні вбивці».
  2. Гандзюк отримувала погрози через світлину на сторінці в Facebook з написом «Ментам сосать». Катерина прибрала її після того, як у справі Антощуком суд виніс рішення на її користь.
  3. У Гандзюк був особистий конфлікт з екс-радником глави МВС Арсена Авакова Іллєю Кивою. Він називав її корупціонеркою, але не наводив ніяких доказів. В останні дні свого життя Гандзюк встигла подати на Киву до суду.
  4. Гандзюк часто говорила і писала про те, що МВС в Херсоні тісно співпрацює з окупантами. «Кирило Стремоусов – голова СПУ (під керівництвом Киви), є прибічником «Русского Мира», одним з тих, хто намагався будувати «Новоросію» на теренах південно-східних регіонів України. Він улаштовував масові акції під російськими триколорами, він був (а може, і лишається) представником Віктора Медведчука в регіоні, з рештою, саме він нещодавно намагався відбити у конвоя СБУ затриманого в Херсоні кримського депутата Єдиної Росії».Ніяких наслідків для Стремоусова це не мало.
  5. Гандзюк пов’язувала з росіянами фігуру голови Обласної Ради в Херсоні – Владислава Мангера, який є колишнім помічником депутата «Партії Регіонів» Журавка (зараз переховується в «ДНР»). Про діяльність Мангера і його кримінальне минуле найближчий друг Гандзюк Сергій Нікітенко зняв фільм. Після публікації фільму Нікітенка побили невідомі. Результатів розслідування досі немає.
  6. Гандзюк мала конфлікт і з головою регіонального управління «Укртрансбезпеки» Ігорем Пастухом. Вона змусила його піти з посади першого заступника міськголови Херсона. Пастух є представником «Народного Фронту» в Херсоні і колись керував виборчою кампанією Іллі Киви.
  7. Гандзюк мала конфлікт з представницею БПП, секретаркою ради Херсона Оленою Урсуленко, яка нібито намагалася усунути з посади міськголову.
  8. Найбільший конфлікт Гандзюк мала з главою Херсонської ОДА Андрієм Гордєєвим. Вона називала його «хлєбушек», вважаючи безвольним і керованим. «Гордєєв знаходиться під впливом голови облради Владислава Мангера і свого власного заступника Євгена Рищука, якого частого називають реальним главою області».
  9. Останній скандал Гандзюк з обласною владою стався в червні 2018-го через масштабну пожежу в Олешківському районі неподалік Херсона. Катерина говорила про те, що це традиційна схема – ліс підпалюють, а потім, те, що не згоріло вщент – вирубують і продають. У себе в ФБ Гандзюк публікувала фото з фурами, які вивозять деревину зі слідами пожежі, і називала тих, кого підозрює в злочині – Владислава Мангера і Андрія Гордєєва.
  10. Кум Торбіна (підозрюваний в організації нападу на Гандзюк) був тим самим слідчим, який затримав Миколу Новікова – «стрілочника, якого від звинувачення у нападі на Катерину врятували тільки київські журналісти».
  11. Торбін і інші нападники в Херсоні проживали на території, що є у власності Павловського (екс-радник депутата від БПП, якого затримали у справі Гандзюк 10 листопада). «Говорять, що вони не раз співпрацювали і в різних інших делікатних справах».

Речник МВС Артем Шевченко у коментарі Громадському заявив, що не має інформації про переслідування Гандзюк з боку представників МВС. За його словами, ця інформація «поки що є голослівною» і доказів у тексті Моли немає. Щодо побиття Нікітенка та слідчого, який затримав Новікова в МВС немає інформації. Громадське також звернулось до СБУ щодо дій Стремоусова, однак у прес-службі не готові прокоментувати цю справу. Громадське звертається із письмовим запитом до СБУ. Позицію інших посадовців, згаданих в публікації, Громадське опублікує щойно отримає відповідь.

Нагадаємо, Катерина Гандзюк була заступницею міського голови Херсона на місцевою активісткою. Гандзюк критикувала обласне управління Нацполіції Херсонщини й інші органи влади. Восени 2017-го вона у дописі на Facebook звинуватила начальника Управління захисту економіки Нацполіції в області Артема Антощука у вимаганні від міської влади хабара — 3% від сум усіх підрядів і тендерів. Відтак Антощук написав заяву «заднім числом», що йому нібито пропонували хабар. А згодом правоохоронці прийшли з обшуками на роботу до самої Гандзюк.

31 липня біля під'їзду невідомий чоловік вилив на радницю міськголови міста Катерину Гандзюк кислоту. Гандзюк отримала близько 30% опіків шкіри, вона потрапила до реанімаційного відділення.

Хто замовив Катю Гандзюк?

Після понад трьох місяців лікування, 4 листопада, Катерина Гандзюк померла.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Її вбили»: в українських містах вшанували пам’ять херсонської активістки Гандзюк