Поліція наразі розглядає три основні версії нападу на активіста Олега Михайлика. Раніше поліція розглядала п'ять версій нападу.

Поліція наразі розглядає три основні версії нападу на активіста Олега Михайлика. Раніше поліція розглядала п'ять версій нападу.

Про це Громадському повідомив очільник поліції Одещини Дмитро Головін.

За його словами, у поліції є три версії нападу: 

  • громадська діяльність Михайлика;
  • діяльність Михайлика у зв'язку з будівництвом ЖК «Золотий берег»;
  • конфлікт підприємців та влади довкола права на земельну ділянку одного з ринків Одеси.

«Наразі ми відпрацьовуємо саме ці три версії» , — повідомив Головін.

Він також підтвердив Громадському, що за активістом Михайликом дійсно велось стеження. Однак, подробиць не повідомив.

Головін не виключає, що до цього може бути причетний оди із трьох підозрюваних — Торніке Нагладзе, котрий нібито має першу групу інвалідності.

«Це він зараз на візку. За нашою інформацією, він та ще двоє підозрюваних були причетні до низки кримінальних злочинів, яких саме — поки сказати не можу. Але навіть те, що він на візку не заважало йому (діяти, ред.) за спільним умислом з іншими підозрюваними», — зазначив Головін.

Крім того, поліція не виключає ймовірність здійснення підозрюваними у нападі на Михайлика серійних злочинів, зокрема, причетність «до нападів на інших активістів, або роботу на спільних замовників».

За словами Головіна, апеляційні скарги підозрюваних у нападі на Михайлика суд розглядатиме 8 жовтня, наразі ж вони відмовляються свідчити і не співпрацюють зі слідством.

Управління Нацполіції Одеської області відкинуло звинувачення громадськості в тому, що правоохоронці зволікають з розслідуванням нападу на активіста Олега Михайлика.

Слідство розглядає 5 версій нападу

25 вересня у справі про напад на Олега Михайлика затримали трьох підозрюваних. Усі затримані — грузинської національності.

27 вересня суд взяв під варту на 2 місяці третього підозрюваного в нападі на очільника одеського осередку партії «Сила людей», активіста Олега Михайлика. Підозрюваному Лаші Герасіну обрали запобіжний захід без права на заставу.

Аналогічний запобіжний захід обрали підозрюваному з інвалідністю, брату Лаші Герасіна, Торніке Герасіну. До зали суду його доправили на каталці.

Після оголошення запобіжного заходу Герасіну в залі сталися сутички. Бійці КОРДу відтіснили від підозрюваного родичів, після чого Герасіна повезли до СІЗО.

Також 60 діб у СІЗО пробуде другий підозрюваний Манучар Варшанідзе.

Напад на Михайлика — не перший напад на активістів в Україні за останні місяці.

31 липня в Бердянську Запорізької області застрелили місцевого активіста Віталія Олешка. Він був добровольцем батальйону «Донбас», брав участь у боях за Іловайськ.

Також 31 липня у Херсоні біля під'їзду невідомий вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного  відділення

У зв'язку з регулярними нападами на активістів громадськість запустила кампанію «Хтозамовивгандзюк», звертаючи увагу на систематичну безкарність.

Поділитись: