Український політв’язень Олег Сенцов, якого  утримують в Росії, прокоментував плакат, який розгорнули перед зустріччю президентів РФ та США Володимира Путіна та Дональда Трампа у Гельсінкі, 16 липня.

Український політв’язень Олег Сенцов, якого утримують в Росії, прокоментував плакат, який розгорнули перед зустріччю президентів РФ та США Володимира Путіна та Дональда Трампа у Гельсінкі, 16 липня. 

Таким чином, президент Путін ймовірно бачив плакат із закликом звільнити українського режисера. Адвокат Олега Дмитро Дінзе 19 липня зустрівся з українцем в колонії у Лабитнангі і розповів йому про це. 

Дінзе роповів, що Олег «посміявся з того, що Путін бачив плакат із ним». 

«Напевне, я у Путіна вже в печінках сиджу», — передав слова Сенцова адвокат. 

Олег Сенцов станом на 19 липня голодує 67 день, таким чином він вимагає звільнити усіх українців-політв'язнів Кремля. Адвокат Сенцова повідомив, що в Олега стався другий криз через проблеми із серцем.

«У нього другий криз стався, питання стояло про реанімацію, але він відмовився і сказав, що буде приймати мінімальну кількість сумішей. Він приймає 2-3 ложки на день», — зазначив Дінзе. 

При цьому, Сенцов не збирається припиняти голодування. 

Раніше стало відомо, що Росія надіслала в ЄСПЛ інформацію про здоров’я Сенцова.

Також мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилування. Сам Сенцов не критикує матір через прохання Путіна про помилування, але і не радий цьому, повідомила його сестра. 

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня 2018 року оголосив голодування. Станом на 13 липня, Олег голодує 61 день. Сенцов вимагає звільнення всіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

Зазначимо, що 13 липня у Олега Сенцова день народження. Йому виповнюється 42 роки. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова

5 липня в колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на  короткостроковому побаченні з Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 3 роки. Вони проговорили дві години.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній надалі перебуває у колонії у місті Шахти Ростовської області.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile