Посольство США у Білорусі 23 жовтня опублікувало звернення до своїх громадян, які перебувають на території країни. Американцям рекомендують виїжджати з Білорусі або, за можливості, запастися їжею.

Своє звернення представники посольства опублікували на сайті.

Причиною став «народний ультиматум» до влади Білорусі, термін якого спливає вже 25 жовтня. У США очікують, що після цього правоохоронці можуть значно посилити силові розгони людей.

Так, посольство закликає громадян США уникати публічних демонстрацій, зберігати контакти зі своїм оточенням та зарання розглянути варіанти поїздок на громадському транспорті, щоб «підтримати особисту безпеку».

Також американцям радять підготувати запаси їжі, води, ліків, готівки та інших необхідних предметів щонайменше на три дні. Посольство рекомендує завжди носити з собою посвідчення особи з дійсною білоруською візою або дійсний безвізовий штамп.

Що за «народний ультиматум»?

13 жовтня опозиціонерка Світлана Тіхановська висунула самопроголошеному президенту Олександру Лукашенку три вимоги: оголосити про відставку, припинити насилля на вулицях і звільнити всіх політв’язнів.

У разі невиконання цих вимог вона пообіцяла організувати загальнонародний страйк ㅡ «Народний ультиматум». З 26 жовтня протестувальники планують почати національний страйк усіх підприємств, блокування всіх доріг та влаштувати обвал продажів у державних крамницях.

Однак станом на 24 жовтня жодна з вимог мітингарів не була виконана. Протести проти Лукашенка, який, як вважають протестувальники, переміг на президентських виборах незаконно, відбуваються вже 77 днів. Найбільш масові акції, на яких збираються сотні тисяч людей, припадають на неділю. На останньому з них, 18 жовтня, силовики застосували світлошумові гранати й гумові кулі.

Поділитись: