NASA вперше повністю зібрало «мегаракету», яка має доставити астронавтів на Місяць. Вона навіть більша за статую Свободи

Основний ступінь ракети перед тим, як його перенесли у вертикальне положення
Основний ступінь ракети перед тим, як його перенесли у вертикальне положенняNASA

Національне аерокосмічне агентство США (NASA) вперше повністю зібрало свою «мегаракету» SLS, яка має доставити на Місяць астронавтів у межах програми «Артеміда». Ракета вийшла навіть більшою за статую Свободи у Нью—Йорку (якщо не рахувати п'єдестал).

Про це повідомляє NASA.

Інженери Космічного центру Кеннеді розмістили основний ступінь ракети між двома прискорювачами, вперше з'єднавши три основні елементи «мегаракети».

Основний ступінь ракети — завдовжки 65 метрів. Для порівняння: статуя Свободи у Нью-Йорку має висоту 46 метрів, якщо не враховувати п'єдестал.

Спершу ступінь розмістили у горизонтальному положенні, після чого інженери упродовж двох днів за допомогою підіймального крану перенесли конструкцію у вертикальне положення та опустили між двома прискорювачами у мобільному пусковому комплексі.

На основному ступені ракети розміщені паливні баки та чотири потужні двигуни, а поруч із ними є два прискорювачі довжиною у 54 метри. Вони розганятимуть ракету у першій частині польоту — під час перших двох хвилин. Прискорювачі почали складати у листопаді 2020 року.

Ось такий вигляд має «мегаракета», яку зібрали у Космічному центрі КеннедіNASA

Наразі ракету розмістили у величезному складальному цеху. У мобільному пусковому комплексі SLS будуть тестувати, а потім вивезуть на стартовий майданчик.

У березні у NASA успішно випробували двигуни ракети. Вони працювали вісім хвилин — стільки часу потрібно ракеті, щоб дістатися з Землі у космос.

Як у NASA планують освоювати Місяць?

NASA прагне відправити безпілотний космічний корабель на орбіту Місяця в листопаді та повернути американських астронавтів на супутник Землі до 2024 року — вперше за понад чверть століття. Але зараз ця програма відстає від графіка на три роки й перевищує бюджет майже на 3 мільярди доларів.

До угоди в межах програми приєдналися вже 10 країн, зокрема й Україна. За задумом засновників програми, «Артеміда» має бути найширшою та найрізноманітнішою міжнародною програмою дослідження космосу людиною в історії.

У межах програми на поверхню Місяця планують висадити «першу жінку й наступного чоловіка». Мета програми полягає в організації наукових досліджень та пошуку економічних вигод від використання Місяця. Йдеться, зокрема, про перетворення супутника на майданчик для подальшого дослідження Марсу.