Наслідки підриву ГЕС: у Нікополі водопостачання працює на 30%, а в Кривому Розі воду дають погодинно
У Дніпропетровській та Херсонській областях триває відновлення централізованого водопостачання внаслідок підриву Каховської гідроелектростанції.
Про це повідомляє заступник голови Офісу президента Олексій Кулеба.
Відсьогодні в Покрові відновлюють централізовану подачу води. Найближчими днями вміст хлору у воді перевищуватиме норму. Однак уже за тиждень містяни зможуть отримати стабільне водопостачання, каже посадовець.
Тим часом у Нікополі система подачі води працює на 30%. Відновити її планують протягом 5 днів. У Марганці монтується водопровід, тому згодом там теж відновлять цю послугу.
Наразі у Кривому Розі воду дають погодинно. Триває будівництво магістрального водогону «Інгулець — “Південне”». Цей проєкт дозволить дати воду двом районам.
На Херсонщині «напружена ситуація» з постачанням води у Милівській та Нововоронцовській громадах, а також у Бериславі. Кулеба розповів, що протягом наступного тижня на Бериславщині встановлять мобільний фільтр для очищення води потужністю до 30 тисяч літрів на добу.
Жителям мікрорайону Острів у Херсоні подають технічну воду, через декілька днів обіцяють забезпечити питну.
Також водопостачання відновлюють на Донеччині. Це пов’язано не з підривом ГЕС, а з постійними обстрілами, пояснює Кулеба. Через зруйновану у травні дамбу Карлівського водосховища в Покровську вода подається погодинно. Відновити подачу води з Карлівського водосховища планують до середини липня.
Кулеба запевняє, що жителям трьох областей підвозять воду.
Підрив Каховської ГЕС
Він стався у ніч проти 6 червня. В «Укргідроенерго» повідомили, що Каховська гідроелектростанція відновленню не підлягає. Підрив призвів до підтоплень територій у Херсонській і Миколаївській областях. Через це декілька мільйонів тонн українського врожаю можуть утратити, а поля на Півдні України вже наступного року можуть перетворитися на пустелі.
Через підрив греблі стався витік мастила з машинного залу гідроелектростанції: воно потекло в напрямку Чорного моря. На Одещині в морі зафіксували цвітіння. Крім того, в акваторії Чорного моря дрейфують заміновані предмети, їх може винести до узбережжя.
20 червня МВС повідомило про 21 загиблу людину внаслідок підриву росіянами Каховської гідроелектростанції. З них п'ять загинули через прицільні постріли росіян.
Зеленський 29 червня провів зустріч із Міжнародною робочою групою щодо впливу війни на довкілля. Вони обговорили наслідки підриву греблі ГЕС, а також загибель людей в окупованих населених пунктах через катастрофу, де росіяни не здійснювали евакуацію із затоплених територій.
- Поділитися: