На весні 2019 року в Україні набудуть чинності нові державні будівельні норми щодо розміщення туалетів в аеропортах, на вокзалах, стадіонах та великих торговельних центрах. Зокрема, такі туалети повинні бути пристосованими для користування людей з інвалідністю.

«В цих будівельних нормах ми повністю переглянули вимоги до забезпечення громадських закладів, в першу чергу великих об’єктів, які відвідує велика кількість людей, санітарно-гігієнічними приміщеннями. Щоб ними зручно могли користатися всі відвідувачі, в тому числі і особи з інвалідністю», — повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

Він додав, що відповідно до нових норм, туалети мають розташовуватись у приміщенні на кожному поверсі кожні 50 метрів.

Раніше у Мінрегіоні пропонували зобов’язати готелі облаштовувати 10% своїх номерів для людей з інвалідністю.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Пекарня, де працюють люди з інвалідністю — Бізнес-план

Раніше заступник Мінрегіону повідомляв, що наразі міністерство працює над удосконаленням 17 державних будівельних норм.

Також у Мінрегіоні запропонували унормувати будівництво пандусів та іншої інклюзивної інфраструктури в Україні.

Укрзалізниці повідомляли, що протягом 2018 року облаштували лише 60 об’єктів інфраструктури для маломобільних людей, на що витратили понад 400 тисяч гривень.

Зазначимо, що українська інфраструктура продовжує залишатися непридатною для людей з інвалідністю. Зокрема, раніше повідомлялось, що житель Херсону 22 дні не виходив з квартири, бо не міг спуститися на інвалідному візку з шостого поверху без ліфта.

Поділитись: