Протягом 16-19 грудня відбудеться три судових засідання, пов’язані з процесом націоналізації ПриватБанку, за участі Національного банку України.

Про це повідомили у прес-службі НБУ.

Зокрема, 16 грудня Велика палата Верховного суду розгляне справу за позовом родини Суркісів, яка намагається скасувати рішення Нацбанку, яким членів цієї родини визнали пов’язаними з ПриватБанком особами. Також Суркіси намагаються скасувати договори обміну їх коштів на акції ПриватБанку (угоду bail-in).

18 грудня відбудеться розгляд справи у печерському суді Києва, у якому колишній власник ПриватБанку Ігор Коломойський вимагає визнати недостовірною заяву НБУ, яка «принизила його честь, гідність та ділову репутацію».

19 грудня відбудеться розгляд апеляції на рішення Окружного адміністративного суду, який визнав незаконним рішення про неплатоспроможність ПриватБанку та його націоналізацію. Цю справу розгляне Шостий апеляційний адміністративний суд.

Всі три судові засідання погнуться о 10 годині ранку.

Нагадаємо, 18 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.

Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.

20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень. Згодом Коломойський подав 5 позовів про скасування своїх борг.

Поділитись: