НАТО обговорить проєкт «гарантій безпеки» Росії, але не дозволить їй диктувати умови ㅡ Міноборони Німеччини
Міністерка оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт заявила, що НАТО обговорить проєкт Росії про «гарантії безпеки» з боку Альянсу та США, але не дозволить Москві диктувати умови.
Про це пише Deutsche Welle.
Під час візиту до Литви німецька міністерка наголосила, що ситуацію потрібно розв'язувати дипломатичним шляхом, а тому необхідно говорити з Росією, зокрема і щодо її пропозицій про «гарантії безпеки».
«Але не може бути, щоб Росія диктувала партнерам із НАТО, як їм позиціювати себе», ㅡ сказала Ламбрехт.
Новообрана міністерка оборони Німеччини здійснила перший візит до Литви після призначення, щоб зокрема обговорити ситуацію щодо стягування російських сил до кордонів України.
Міністр національної оборони Литви Арвідас Анушаускас, який приймав Ламбрехт, також заявив, що його країна готова забезпечити необхідні умови для присутності сил Німеччини та інших партнерів.
«З огляду на те, що відбувається біля кордонів України, я можу тільки уявити, що відчувало б наше суспільство, якби вас тут не було. Постійна присутність Німеччини та інших союзників НАТО в Литві є головним гарантом нашої безпеки», ㅡ цитує його слова телеканал TV3.
Анушаускас також заявив, що Литва готова надати Україні летальну зброю, однак не уточнив, яку саме.
«Зараз я не буду відповідати прямо, це питання багатосторонньої угоди, тому що залучено кілька держав, не тільки донора й одержувача озброєння, але й виробника та постачальника», ㅡ сказав Анушаускас.
Які «гарантії безпеки» Росія пропонує?
Напередодні Міністерство закордонних справ Росії опублікувало свій проєкт документів про гарантії безпеки з боку США та НАТО, де закликало їх не розширювати НАТО на схід і не включати до Альянсу держави, які раніше входили до СРСР, зокрема Україну.
Окрім того, Росія вимагає від держав-членів НАТО відмовитися від будь-якої військової діяльності на території України, а також інших держав Східної Європи, Закавказзя та Центральної Азії, не розміщувати додаткові збройні сили та озброєння на території всіх інших держав Європи тощо.
Яка реакція?
Прессекретарка Білого дому Джен Псакі заявила, що переговорів зі США про європейську безпеку без європейських союзників і партнерів не буде.
А Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що будь-який діалог із Росією має ґрунтуватися на основних принципах європейської безпеки та відбуватися за консультацій з Україною.
У НАТО заявили, що готові до конструктивного діалогу з Росією, але відносини з Україною стосуються лише самої країни та 30 членів-держав Альянсу.
У МЗС України нагадали, що головною проблемою євроатлантичного простору наразі є саме збройна агресія РФ, а найкращою гарантією безпеки на континенті є згортання ескалації та припинення розв’язаного Росією міжнародного збройного конфлікту.
- Поділитися: