У Міноборони хочуть отримати від партнерів наступальну зброю: «Захищатися ми будемо самі, але допоможіть нам»

Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що Україні потрібна реальна допомога від партнерів озброєнням, причому не тільки захисного характеру, але й наступального.

Про це Резніков заявив після зустрічі з міністеркою оборони Данії Тріне Брамсен.

За словами міністра, завершення війни можливе політико-дипломатичним шляхом, а не агресією. Але, на його думку, якщо у Росії розумітимуть, що ціна агресії буде непомірною, то на неї не наважаться.

«Тому що в Кремлі живуть дуже прагматичні люди, вони дуже добре рахують гроші [...] Це й економічні санкції, політичні, фінансові санкції та головне — допомога зброєю ЗСУ», — сказав Резніков.

Він заявив, що Україна буде захищатися сама у разі нового наступу, але у цьому Збройним Силам потрібна допомога.

«Нам потрібна радіоелектронна боротьба, радіоелектронна розвідка, протиракетні комплекси, кіберзахист, нам потрібно посилювати наш флот. Усі ці потреби ми називаємо публічно, не приховуємо, і тоді агресор далі не піде», — сказав міністр.

Резніков також наголосив, в Україні будується завод з виробництва безпілотників «Байрактар» із застосуванням українських двигунів, однак ЗСУ не порушують Мінські угоди та не атакують. Попри це Україна має право на самозахист.

За словами глави Міноборони, попри режим припинення вогню снайпери бойовиків на Донбасі за рік вбили 43 українських військових. Окрім того, окупанти використовують дрони, які перелітають через лінію і скидають гранати.

Зброя для України

Міністр оборони Резніков та президент Володимир Зеленський напередодні поскаржилися, що Німеччина завадила Україні отримати озброєння через механізми НАТО. Йдеться про протидронні рушниці та протиснайперські системи, які використовуються для оборони. Німецьке медіа Bild повідомило, що до блокування також причетні Нідерланди.

Зазначається, що наприкінці своєї каденції Ангела Меркель частково відмовилась від блокування, дозволивши постачання 10 із 20 протидронних комплексів.

Резніков заявив, що з огляду на блокування урядом Німеччини закупівлі летальної зброї Україна намагатиметься придбати її за допомогою двосторонніх угод із союзниками, зокрема зі США, Великою Британією, Литвою та Францією.

Що відбувається на кордонах України?

Начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов 21 листопада заявив, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. Наразі, за даними розвідки, біля кордонів України перебувають 92 тисячі російських військових.

Міністр оборони України Олексій Резніков нещодавно заявив, що не вірить у «велику переможну війну Росії над Україною», і додав, що ЗСУ наразі на високому рівні.

Водночас речник президента Росії Дмитро Пєсков назвав інформацію про загрозу нападу на Україну штучно створеною істерикою. Він припустив, що це Київ хоче почати військові дії, щоби звільнити окуповані території.

На тлі можливого загострення російської агресії президент США Джо Байден провів переговори з главою РФ Володимиром Путіним. За словами президента Володимира Зеленського, Путін запевнив Байдена, що Росія не продовжуватиме ескалацію.

Хоча дослідницька група Conflict Intelligence Team (CIT) повідомляла, що стягування сил РФ до кордонів України, схоже, продовжується.