У НАТО заявили, що Іран ніколи не має отримати ядерну зброю

Усі члени Північноатлантичного альянсу підтримали ракетний удар Сполучених Штатів Америки по аеродрому в Іраку 27 грудня, внаслідок якого загинув іранський військовий командувач Касем Сулеймані. Також вони виступили проти отримання Іраном ядерної зброї.

Про це за результатами зустрічі послів країн-членів Альянсу щодо загострення напруги на Близькому Сході заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг, передає The Globe.

«Ми єдині в засудженні підтримки Іраном різних терористичних груп. На сьогоднішній зустрічі союзники закликали до стриманості і деескалації. Новий конфлікт нікому не потрібний», — заявив Столтенберг.

За його словами, на зустрічі США проінформували союзників про ситуацію в регіоні після недавніх нападів на коаліційні сили в Іраку та вбивства генерала Сулеймані.

Нагадаємо, раніше Північноатлантичний альянс призупинив свої навчальні місії в Іраку після того, як там вбили іранського військового командувача Касема Сулеймані. Причиною назвали зростаючу нестабільність в країні після авіаударів США.

Нагадаємо:

  • 27 грудня в Іраку атакували американську військову базу, унаслідок чого загинув один американський цивільний підрядник, а кілька військовослужбовців США та працівників з Іраку зазнали поранень.
  • США заявили про причетність до цієї атаки шиїтського угруповання «Катаіб Хізбалла», яке пов'язують з Іраном. І 29 грудня 2019 року американські військові провели серію «точних оборонних ударів» по базах «Катаіб Хізбалла» в Іраку та Сирії.
  • 31 грудня в столиці Іраку Багдаді декілька тисяч протестувальників атакували посольство США. Це сталося після поховання загиблих від американського авіаудару по угрупованню «Катаіб Хізболла». Учасники демонстрації намагалися штурмувати дипломатичну установу, деяким з них вдалося зламати ворота та прорватися всередину. Також протестувальники підпалили паркан і кидали каміння у камери відеоспостереження.
  • У ніч на 3 січня США завдали ракетного удару по міжнародному аеропорту Багдада в Іраку. Внаслідок цього загинули щонайменше семеро людей, зокрема командувач спецпідрозділу «Кодс», що належить до Корпусу вартових Ісламської революції Ірану, генерал Касем Сулеймані. Він тоді перебував на зустрічі з представниками іракських «Сил народної мобілізації».
  • В офіційному повідомленні американське Міністерство оборони (Пентагон) заявило про причетність Касема Сулеймані до нападу на американську військову базу в Іраку 27 грудня та організації штурму посольства США в Багдаді. Там також додали, що мета авіаудару 3 січня — «стримування подальших наступальних планів Ірану».
  • Посольство Сполучених Штатів Америки в Іраку закликало американських громадян терміново залишити країну після ракетного удару США по аеродрому в Багдаді.
  • Після того, як вбивство іранського генерала Касема Сулеймані призвело до зростання напруження в регіоні, Сполучені Штати вирішили направити до Близького Сходу додаткові майже 4000 солдатів.