НАТО: Україна запросила міжнародну допомогу на випадок надзвичайних ситуацій

Євроатлантичний координаційний центр реагування на катастрофи (EADRCC) 15 лютого отримав від України запит про міжнародну допомогу.

Про це повідомляють у пресслужбі НАТО.

EADRCC є основним механізмом реагування на надзвичайні ситуації цивільного характеру НАТО в євроатлантичному регіоні. Він працює цілодобово та включає всіх членів НАТО та країн-партнерів.

Цей центр функціонує як інформаційна система для координації запитів та пропозицій допомоги ㅡ переважно у разі стихійних та техногенних катастроф. У НАТО ж кажуть, що отримали запит від Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Там повідомляють, що Україна готується до масштабних надзвичайних ситуацій різного характеру, які можуть вразити мирне населення.

У документі НАТО вказується, що ДСНС України просить про: спецтехніку (автокрани, бульдозери, екскаватори, тягачі), вантажівки та позашляховики, машини механічного розмінування з дистанційним керуванням, спецмашини радіаційної та хімічної розвідки, аварійні водолазні станції, надувні човни з двигуном, засоби пошуку вибухонебезпечних предметів, дизельні електрогенератори, спецодяг для рятувальників, медичні засоби тощо.

«З метою надання скоординованої відповіді на вимоги України, державам, здатним задовольнити їх повністю або частково, пропонується відповісти оперативному контактному пункту постраждалої країни», ㅡ зазначається у документі.

Нагадаємо, 14 лютого особовий склад поліції України перевели на посилений режим несення служби по 19 лютого. Як пояснив очільник Нацполіції Ігор Клименко, зробили це, щоб оперативніше реагувати на будь-які загрози безпеці громадян.

Перед цим міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський запевнив, що МВС не допустить жодних «сепаратистських проявів на кшталт тих, які були навесні 2014 року в Харкові, Луганську, Донецьку».

Організація провокацій

Раніше Монастирський та Клименко повідомляли про затримання 30 січня у Києві групи людей, які планували масові заворушення із застосуванням насильства біля Офісу президента.

За словами міністра заворушення планувалося зібрати до 5 тисяч людей. З них до 1,5 тисячі нібито мали становити «тітушки», які повинні були влаштувати бійки з правоохоронцями. «Обов'язково мало бути насилля серед учасників цього мітингу, мала пролитися кров», — зазначив Монастирський.

Він додав, що на заворушення спеціально заготовили також штучну кров, яку мали видати за справжню, яка нібито пролилася через зіткнення з правоохоронцями.

Міністр зазначив, що це була лише перша акція із запланованих. За його словами, правоохоронці виявили, що такі заходи хотіли організувати в Сумській, Чернігівській, Полтавській та Черкаській областях.