Національний банк України оприлюднив структуру валютного регулювання, яка почне діяти в Україні після закінчення перехідного періоду і початку дії закону «Про валюту» у лютому 2019 року.

Національний банк України оприлюднив структуру валютного регулювання, яка почне діяти в Україні після закінчення перехідного періоду і початку дії закону «Про валюту» у лютому 2019 року.

Про це йдеться у прес-релізі НБУ.

Зокрема, відповідно до нової системи валютного регулювання, Нацбанк збільшить граничний термін за експортно-імпортними операціями до 1 року, а нагляд за такими операціями, вартість яких не перевищує еквівалент 150 тисяч гривень, буде скасовано.

Крім цього, НБУ напрацює постанови, що скасують індивідуальні валютні ліцензії, які були необхідні для того, щоб, наприклад, купувати валюту або цінні папери на іноземних біржах.

Також, Нацбанк планує дозволити купівлю та продаж валюти через інтернет.

Відповідні зміни набудуть чинності після закінчення перехідного періоду закону «Про валюту», а саме 7 лютого.

«Розробка структури валютного регулювання — це перший крок до втілення закону «Про валюту і валютні операції» в життя. Далі ми будемо наповнювати їх змістом. При цьому проект кожної з постанов ми плануємо обговорити з банківською та експертною спільнотою перш, ніж остаточно завершити їх опрацювання та оприлюднити їх фінальну версію для ознайомлення громадськості за місяць до набуття ними чинності», — повідомив заступник голови Нацбанку Олег Чурій.

Нагадаємо, що 21 червня Верховна Рада схвалила закон про валюту. За нього проголосувало 228 депутатів.

Президент підписав закон 4 липня на відкритій зустрічі влади та бізнесу.

Ухвалення закону дозволяє здійснити валютну лібералізацію, тобто призведе до значного спрощення валютних операцій українців та зніме валютні бар'єри для здійснення інвестицій закордон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що таке валютна лібералізація і навіщо вона потрібна

Напередодні Нацбанк закликав Раду ратифікувати угоду про протидію ухиленню від оподаткування, яка є невід’ємною частиною нового закону про валюту.

Поділитись: